Real - Juventus: Roszada w "11" Starej Damy? Trener waha się, czy wystawić Paula Pogbę

Zwycięskiego składu zwykle się nie zmienia, ale Massimiliano Allegri może postawić na Paula Pogbę, który solidnie zaprezentował się w spotkaniu ligowym z Cagliari Calcio.

Konrad Kostorz
W pierwszym meczu półfinałowym w podstawowym składzie Juventusu Turyn znalazł się nieoczekiwanie Stefano Sturaro. Mało doświadczony pomocnik stanął na wysokości zadania i radził sobie z gwiazdami Realu Madryt w drugiej linii. Czy na Santiago Bernabeu również zagra 22-latek, czy też jego miejsce zajmie wracający do gry po dosyć długiej przerwie spowodowanej kontuzją Paul Pogba?
Francuz rozegrał 63 minuty w sobotnim spotkaniu ligowym i zdobył gola (Bianconeri zremisowali 1:1 z Cagliari Calcio). - Pogba spisał się dobrze, ale nie jest jeszcze w optymalnej formie. Potrzebuje czasu, by wejść w odpowiedni rytm i zacząć czuć grę tak jak przed kontuzją. Jest młody i silny fizycznie, ale ćwiczy dopiero od kilku dni. Muszę się zastanowić, czy wystawić go w Madrycie od początku - przyznał Massimiliano Allegri.

Juventus wygrał na własnym terenie z Królewskimi 2:1. - Jeśli nie strzelimy przynajmniej jednego gola, będzie nam bardzo, bardzo trudno. Na pewno nie będziemy się tylko bronić. Nie mam jeszcze w głowie gotowego podstawowego składu, a pod uwagę muszę brać na przykład możliwość dogrywki, w której potrzebować będziemy świeżyć nóg - stwierdził trener.

Chociaż wypowiedź Allegriego na to nie wskazuje, trudno przypuszczać, by w jedenastce Juventusu doszło do innych zmian. Szkoleniowiec mógłby ewentualnie zamiast Sturaro posłać do boju Andreę Barzagliego jako trzeciego stopera obok Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego.

Serie A: Paul Pogba wrócił do gry i zdobył gola, Juventus bez zwycięstwa w Turynie