WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Legia - Jagiellonia: Decyzja Zbigniewa Bońka

Nie milkną echa meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Swoją opinię w tej sprawie na łamach laczynaspilka.pl wyraził Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Artur Długosz
Artur Długosz

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Jagiellonię Białystok. O sukcesie mistrzów Polski przesądził problematyczny rzut karny w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Po meczu rozgoryczenia nie krył Michał Probierz, trener Jagiellonii. - Przyjadę do domu i pierd... sobie whisky. Co mi innego zostało? - mówił. - Mamy pewne marzenia, chcemy coś robić, a teraz myślę nad sensem polskiej piłki. Po co trenować, po co grać? Sportowa rywalizacja traci sens. Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to myśl o rzuceniu trenowania.


Co dokładnie stało się w Warszawie? W piątej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym Legii padł Przemysław Frankowski, sędzia Paweł Gil rzutu karnego jednak nie odgwizdał. Kilka chwil później arbiter wskazał na "wapno" po tym, jak ręką w obrębie "szesnastki" zagrał Giorgi Popchadze. Zwycięstwo celnym strzałem dał gospodarzom Orlando Sa. Co całej sprawy ustosunkował się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja Zbigniewa Bońka w sprawie sędziów meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok:

Od czasu, kiedy mam zaszczyt kierować Polskim Związkiem Piłki Nożnej, nie unikam trudnych tematów i nie zamiatam problemów pod dywan. Staramy się wespół z całym środowiskiem piłkarskim rozwijać polski futbol, zmieniać go na lepsze.

Polskie Kolegium Sędziów z jego przewodniczącym, panem Zbigniewem Przesmyckim, miało i ma we mnie wsparcie. Doceniam ich pracę, zaangażowanie, fachowość. To nie jest łatwa robota. Gra jest coraz szybsza, powtórki telewizyjne, komentarze ekspertów, tak ochoczo uwypuklające błędy i pomyłki arbitrów, podgrzewają wśród kibiców i widzów, gorącą atmosferę. Nie jestem zwolennikiem banalnych i uproszczonych też, zakładających spiskową teorię, że "największym złem polskiej piłki nożnej są sędziowie".

Ostatnie kolejki decydujące o mistrzostwie Polski czy spadku z ekstraklasy są pełne emocji. Nie odczuwam potrzeby analizowania każdej sędziowskiej kontrowersji. Jednak dopuszczenie sędziego asystenta meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, Piotra Sadczuka do prowadzenia spotkania odbyło się w dwuznacznej sytuacji. Pan Sadczuk nie zdał egzaminów z przygotowania fizycznego w marcu tego roku. Tydzień przed meczem Legia - Jagiellonia - w okolicznościach, które musimy wyjaśnić - takie egzaminy miał pomyślnie zdać... Także postawa sędziego głównego Pawła Gila w ostatnich minutach meczu Legia - Jagiellonia, wymaga analizy i spokojnego namysłu.

Zwróciłem się do przewodniczącego Polskiego Kolegium Sędziów o jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy. Do czasu jej rozstrzygnięcia, wnioskuję do Polskiego Kolegium Sędziów o natychmiastowe zawieszenie Pawła Gila i Piotra Sadczuka w sędziowskich obowiązkach. Sam przewodniczący Przesmycki wobec braku nadzoru nad sędziowską obsadą, został upomniany przeze mnie naganą.


Źródło: laczynaspilka.pl

Stempniewski: w obu przypadkach karnego nie było

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
laczynaspilka.pl / inf. własna

Komentarze (46):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kiler 1 0
  Fajnie,że przyznajesz,że Legia kradła zawodników.To Ty powiedziałeś,że kradła,ja mówiłem o służbie wojskowej.Po drugie do emeryta mi jeszcze w ch...brakuje.Po trzecie piłka mnie interesuje,owszem ale prawdziwa piłka jak liga angielska czy hiszpańska ale nie ta kopanina jaką jest liga polska.Co do Bońka to nie obchodzi mnie jakim jest prezesem ale piłkarzem był wybitnym,Legia takiego nie ma i nie będzie miała.Zresztą nie tylko Legia.A teraz odpowiem Ci na nurtujące Cię pytanie kto powinien grać w Europie,żeby się nie zbłaźnić.NIKT.Żadna polska drużyna się do tego nie nadaje.Polskie drużyny przynoszą jedynie wstyd i są pośmiewiskiem w Europie.Ale Ty tego nie widzisz bo masz klapki na oczach.Zdejmij różowe okulary i zobacz w którym miejscu jest polska piłka.Jak nie widzisz to ja Ci powiem.Jest na dnie.Ale życzę Ci wielu emocji i fantastycznych wrażeń w związku z udziałem Legii w europejskich pucharach,niezależnie czy to będzie LM czy LE.Co za różnica i tak odpadnie w przed eliminacjach.Jak normalne drużyny zaczynają grę w pucharach to polskich drużyn dawno już tam nie ma.No ale co ja gadam,przecież ja jestem durny i nie znam się na piłce.
  Nieznani-Sprawcy Durny sam jesteś kasztanie bodajże rodem z Opola :P Legia za innego ustroju kradła zawodników drogą powołania do wojska, to fakt któremu nie idzie zaprzeczyć ale co niektóre kluby w tamtym czasie budowały potęgę na kopalnianych srebrnikach to akurat nikomu nie przeszkadzało. Jak Cię nie interesuje piłka "emerycie malinowy z bąblem w nosie" to piszesz po to żeby się pospinać?????Czy hipokryzja wylewa się z Ciebie ????Żadnego pojęcia o temacie a kicasz jak prawa ręka Zibiego oczywiście ta ręka od trzymania członka lub od podcierania :P Kolejne ważne pytanie do Ciebie o wszystko wiedzący, wyrocznio SF kto twoim zdaniem ma grać w Europie i się nie zbłaźnić słucham???
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Nieznani-Sprawcy 0
  Durny sam jesteś kasztanie bodajże rodem z Opola :P
  Legia za innego ustroju kradła zawodników drogą powołania do wojska, to fakt któremu nie idzie zaprzeczyć ale co niektóre kluby w tamtym czasie budowały potęgę na kopalnianych srebrnikach to akurat nikomu nie przeszkadzało.
  Jak Cię nie interesuje piłka "emerycie malinowy z bąblem w nosie" to piszesz po to żeby się pospinać?????Czy hipokryzja wylewa się z Ciebie ????Żadnego pojęcia o temacie a kicasz jak prawa ręka Zibiego oczywiście ta ręka od trzymania członka lub od podcierania :P Kolejne ważne pytanie do Ciebie o wszystko wiedzący, wyrocznio SF kto twoim zdaniem ma grać w Europie i się nie zbłaźnić słucham???
  kiler 1 Swędzi mnie sędzia Gil i ta cała wasza śmieszna piłka i nie szukam kolegów do pogaduszki bo na takich kolegów jak Ty to ja bym się nie chciał odlać.I nie smarkam tylko stwierdzam fakty,Legię ciągną na chama ,żeby mistrza zrobiła bo przecież tylko Legia jest w stanie powalczyć w LM( czytaj zbłaźnić się).Szkoda,że nie ma już powołań do wojska bo byście mieli pole do popisu.Nie musielibyście kupować zawodników z trzeciej ligi europejskiej,moglibyście pruć wszystkie kluby po kolei.Żałosna jest ta cała śmieszna Legia razem ze swoimi kibolami.Durne,łyse ogolone pały.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kiler 1 0
  Swędzi mnie sędzia Gil i ta cała wasza śmieszna piłka i nie szukam kolegów do pogaduszki bo na takich kolegów jak Ty to ja bym się nie chciał odlać.I nie smarkam tylko stwierdzam fakty,Legię ciągną na chama ,żeby mistrza zrobiła bo przecież tylko Legia jest w stanie powalczyć w LM( czytaj zbłaźnić się).Szkoda,że nie ma już powołań do wojska bo byście mieli pole do popisu.Nie musielibyście kupować zawodników z trzeciej ligi europejskiej,moglibyście pruć wszystkie kluby po kolei.Żałosna jest ta cała śmieszna Legia razem ze swoimi kibolami.Durne,łyse ogolone pały.
  Nieznani-Sprawcy dobra motorek bujaj w dział żużel , nie szukaj kolegów do pogaduszki jaka to jest Legia zła i nie węsz z koleżankami teorii spiskowych bo czeka Cię "emerycie" prozak i kaftan , i dla twojej informacji sędzia Gil lubi kontrowersyjne sytuacje tworzyć praktycznie w każdym meczu gdzie sędziował i przestań smarkać bo robi się to żałosne i tylko tutaj możesz wylać swoje gorzkie żale wraz z net społeczeństwem , ciągniesz temat pomocy sędziów to mam dla Ciebie kiepską wiadomość motorku musisz cofnąć się w czasie żeby odszukać zalążka całego tematu i nie staraj się umoralniać ludzi w temacie gdzie masz mniej niż zeeerowe pojęcie
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (43)
Pokaż więcej komentarzy (46)
Pokaż więcej komentarzy (46)
Pokaż więcej komentarzy (46)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×