Kolejna wygrana beniaminka - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki

Wigry Suwałki wygrały kolejny mecz. Beniaminek I ligi z kompletem punktów wraca z meczu z Chojniczanką, do której zmniejszył stratę.

Michał Piegza

Obydwa zespoły walczą o wyśrubowanie rekordu. Wiadomo już, że zarówno beniaminek Wigry, jak i Chojniczanka w trwających rozgrywkach zajmą wysokie miejsce w tabeli, które w kolejnych sezonach może być trudno poprawić.

Sobotnie spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości. W 6. minucie Kamil Adamek wykończył precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Monety i zrobiło się 0:1. Chwilę później mógł być remis, ale strzał Piotra Kieruzela minął bramkę.
W 15. minucie beniaminek podwyższył prowadzenie, gdy po ładnej kontrze piłka trafiła pod nogi Kamila Zapolnika, a ten trafił do siatki. Pomimo straty dwóch goli Chojniczanka nie potrafiła zagrać agresywniej i zaatakować gości z Suwałk. W końcówce pierwszej części przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, ale m.in. strzał Bartosza Biela, po błędzie Damiana Podleśnego, z bramki wybił Daniel Chyła.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. W 47. minucie Rafał Grzelak dobił sparowany przez Hieronima Zocha strzał Tomasza Mikołajczaka. Bramka dodała mocy gospodarzom, którzy uzyskali przewagę, ale w 64. minucie ponownie przegrywali dwoma golami. Po akcji Wigier strzał Adamka odbił przed siebie Podleśny, a nadbiegający Biel bez problemów trafił do siatki.

W kolejnych minutach prowadzenie mogli podwyższyć goście. Jednak strzał Zapolnika był niecelny, a chwilę później Mateusz Żebrowski trafił w poprzeczkę.

W 80. minucie za faul taktyczny z boiska wyrzucony został Zoch, a do bramki wszedł Karol Salik, który nie zdołał obronić rzutu karnego wykonywanego przez Mikołajczaka. W 83. minucie gospodarze mieli piłkę meczową, ale w sytuacji sam na sam Rafał Siemaszko nie zdołał pokonać golkipera gości.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 2:3 (0:2)

0:1 - Kamil Adamek 6'
0:2 - Kamil Zapolnik 15'
1:2 - Rafał Grzelak 47'
1:3 - Bartosz Biel 64'
2:3 - Tomasz Mikołajczak (k.) 83'

Chojniczanka Chojnice: Damian Podleśny - Daniel Chyła, Michał Markowski, Piotr Kieruzel (83' Andrzej Rybski), Wojciech Lisowski - Marek Gancarczyk, Krystian Feciuch, Damian Gałązka (46' Bartłomiej Niedziela), Jakub Mrozik (30' Rafał Siemaszko), Rafał Grzelak - Tomasz Mikołajczak.

Wigry Suwałki:  Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Bartosz Biel, Michał Kopczyński, Aleksandar Atanacković, Kamil Zapolnik (83' Karol Salik), Łukasz Moneta (66' Mateusz Żebrowski) - Kamil Adamek (87' Daniel Michałowski).

Żółte kartki: Mikołajczak, Niedziela (Chojniczanka) oraz Kopczyński, Karankiewicz, Żebrowski (Wigry).

Czerwona kartka: Zoch (Wigry) /80' - za faul taktyczny/.