Juventus - Barcelona: Ponad dwa gole Dumy Katalonii na mecz, Messi i ter Stegen niezastąpieni

Katalończycy w 12 rozegranych spotkaniach w tej edycji Champions League strzelili aż 28 bramek. Najwięcej zdobył Lionel Messi, który grał najwięcej spośród piłkarzy z pola.

Konrad Kostorz
FC Barcelona musiała mierzyć się w fazie grupowej z Paris Saint-Germain i mistrzowie Francji wysoko zawiesili jej poprzeczkę. W Parku Książąt zespół Luisa Enrique dość nieoczekiwanie poległ, ale rewanż należał już do Blaugrany. Pozostali rywale - APOEL Nikozja i Ajax Amsterdam - nie sprawili drużynie z Camp Nou większych problemów i Barca z dorobkiem 15 punktów wygrała grupę.
Los nie okazał się łaskawy dla aktualnych mistrzów Hiszpanii w fazie pucharowej. Już na początek Barca musiała uporać się z Manchesterem City, z czym - podobnie jak w 2014 roku - nie miała większych problemów. Nadspodziewanie łatwo Katalończycy uporali się także z PSG, zwyciężając w dwumeczu aż 5:1. Przeszkodą do przejścia był również Bayern Monachium i wydaje się niemal pewne, że gdyby ekipa Enrique grała na pełnych obrotach w drugiej połowie rewanżu, nie doznałaby porażki.

Łącznie Barcelona zdobyła 28 goli, co daje imponującą średnią 2,33 trafienia na jedno spotkanie, a defensywa została zaskoczona 10-krotnie. Odnotujmy, że bilans bramkowy Juventusu Turyn to 16:7.

1/2 finału Bayern Monachium 2:3 Neymar 15', Neymar 29'

Tylko Marc-Andre ter Stegen nie opuścił ani minuty w żadnych z dwunastu meczów, a we wszystkich pojedynkach wziął również udział Lionel Messi. Po jednym razie w całości poza grą znaleźli się Javier Mascherano, Neymar oraz Ivan Rakitić. Co ciekawe, Brazylijczyk trafiał częściej (co 103 minuty) aniżeli lider klasyfikacji strzelców Champions League (co 105 minut). Niezłą średnią ma także Luis Suarez, który początek sezonu opuścił na skutek zawieszenia (gol co 122 minuty).

Enrique skorzystał z usług 22 zawodników. Ani jednego spotkania nie rozegrali dotąd Douglas, Thomas Vermaelen oraz podstawowy bramkarz w Primera Division Claudio Bravo.