Jupiler League: Wygrana lidera, 83 minuty Żewłakowa

W najciekawszym spotkaniu 19. kolejki Jupiler League drużyna lidera rozgrywek , FC Brugge, pokonała Germinal Beerschot 3:0. Remisem 3:3 zakończyło się starcie Racingu Genk z KAA Gent, w którym 83-minutowy występ zaliczył MarcinŻewłakow.

Daniel Rosół

Spotkanie w Brugii było bez wątpienia najciekawszym pojedynkiem 19. kolejki Jupiler League. Naprzeciw siebie stanęły bowiem Dryżyny aktualnego lidera rozgrywek , FC Brugge, i zajmujący czwarte miejsce w tabeli Germinal Beerschot. Mecz do przerwy był wyrównanym widowiskiem, ale po zmianie stron gospodarze uzyskali przewagę, którą szybko zamienili na gole. W 57. minucie prowadzenie dla niebiesko-czarnych uzyskał Karel Geraerts, a 180 sekund później na 2:0 podwyższył Ivan Leko. Końcowy wynik ustalił w 65. minucie Jeroen Simaeys. Drużyna z Antwerpii musiała w końcówce radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą w 69. minucie ukarany został argentyński pomocnik Hernan Losada.

83 minuty na boisku w Genk przebywał Marcin Żewłakow, a jego KAA Gent zremisował 3:3 z aktualnym wicemistrzem kraju - Racingeim. Indianie do przerwy prowadzili 2:1, ale gole Balazsa Totha i Elianiva Bardy dały gospodarzom prowadzenie w drugiej połowie. Jednak grający od 63. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Jonasa De Roecka) goście zdołali w końcówce doprowadzić do wyrównania dzięki drugiej bramce Dominika Foley?a.