T-Mobile Ekstraklasa: Zawisza Bydgoszcz drugim spadkowiczem!

Newspix / Tomasz Wantula

Zawisza Bydgoszcz dołączył do PGE GKS Bełchatów i spadł do I ligi. Ekipa Mariusza Rumaka nie dość, że przegrała w Chorzowie, to jeszcze źle ułożyły się dla niej wyniki innych spotkań.

Bydgoszczanie potrzebowali w ostatniej kolejce wyjazdowego zwycięstwa z Ruchem i jednocześnie potknięcia Górnika Łęczna lub Korony. Nie spełnił się żaden z tych warunków. Zawisza - mimo bardzo ambitnej walki - uległ Niebieskim, zaś ekipy Jurija Szatałowa i Ryszarda Tarasiewicza sięgnęły po pełną pulę.

Piłkarze Mariusza Rumaka uzbierali ostatecznie 24 oczka - o trzy mniej niż wyprzedzające ich Górnik oraz Podbeskidzie. Górale przegrali w Kielcach 1:3, lecz już wcześniej byli pewni utrzymania i nie musieli się obawiać o swój los.
[ad=rectangle]
Łęcznianie natomiast - choć już w 24. minucie prowadzili ze zdegradowanym wcześniej PGE GKS 1:0 - najedli się sporo strachu. Po przerwie bełchatowianie ambitnie walczyli o uniknięcie porażki, lecz ostatecznie nie udało im się choć raz pokonać Sergiusza Prusaka.

Znakomitą dyspozycję w rundzie finałowej potwierdziła Cracovia. Zawodnicy Jacka Zielińskiego ograli Piasta Gliwice 3:0 i wygrali grupę spadkową z przewagą aż sześciu punktów nad Ruchem.