Góra zdobyta, Rozwój z awansem - relacja z meczu Nadwiślan Góra - Rozwój Katowice

W meczu 34. kolejki II ligi Nadwiślan Góra przegrał z Rozwojem Katowice 1:3. Wynik ten oznacza, że katowiczanie wywalczyli awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy.

Łukasz Witczyk
Przed 34. kolejką II ligi jeszcze osiem drużyn miało szansę na to, by wywalczyć sobie przepustkę do awansu lub grę w barażu z Pogonią Siedlce. Jedną z tych zespołów był Rozwój Katowice, który na swoim koncie zgromadził 54 punkty - tyle samo ile czwarta Stal Stalowa Wola i piąty Raków Częstochowa. W przypadku korzystnych rezultatów na innych stadionach katowiczanie, w przypadku triumfu nad Nadwiślanem Góra, mogli nawet awansować do strefy premiowanej bezpośrednim awansem.
Piłkarzom obu drużyn w ostatnim meczu sezonu przyszło rywalizować w trudnych do gry warunkach. Słupek rtęci wskazywał blisko 30 stopni w cieniu. W związku z tym arbiter spotkania dwukrotnie zarządzał regulaminową przerwę na uzupełnienie płynów.

W pierwszej połowie z murawy wiało nudą. Po piłkarzach Rozwoju widać było, że paraliżuje ich presja, ale zarówno z ich strony, jak i ze strony Nadwiślana było sporo niedokładności. Najlepszą okazję do strzelenia bramki mieli goście. W 34. minucie sędzia wskazał na "wapno" po dyskusyjnym faulu, ale jedenastki nie wykorzystał Łukasz Winiarczyk. Najpierw jego strzał obronił Piotr Misztal, a następnie golkiper gospodarzy poradził sobie z dobitką obrońcy Rozwoju.

Wydarzenia na murawie zdominowali jednak goście, ale niewiele z ich ataków stwarzało zagrożenie. 4 minuty przed przerwą okazję na strzelenie bramki zmarnował Tomasz Matysek, który groźnie strzelił głową z 6. metra. Z najwyższym trudem strzał ten obronił Bartosz Soliński.
Katowiczanie nie zamierzali się jednak zadowolić remisem i wzięli sprawy w swoje ręce. Od pierwszego gwizdka drugiej połowy podopieczni Marka Koniarka rzucili się do ataków, lecz cuda w bramce Nadwiślana wyczyniał Misztal. Golkiper gospodarzy najpierw obronił strzał Filipa Kozłowskiego, a następnie Tomasza Wróbla. Katowiczanie dominowali, ale brakowało im dokładności.

Ich starania zostały wynagrodzone w 70. minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę strącił Kozłowski. Misztal nie miał szans na skuteczną interwencję. Zespół Rozwoju krótko cieszył się z prowadzenia, gdyż w 72. minucie za dotknięcie ręką piłki w polu karnym jedenastkę podyktował sędzia Paszkiewicz. Do piłki podszedł Adam Setla, jego intencje wyczuł Soliński, ale piłka wylądowała w siatce.

Stracona bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Rozwoju, którzy nie dali sobie wyszarpać awansu. W 80. minucie po asyście Wróbla gola zdobył Tkocz, a chwilę później trzeciego gola dla Rozwoju zdobył po indywidualnej akcji sam Wróbel.

Nadwiślan Góra - Rozwój Katowice 1:3 (0:0)
0:1 - Filip Kozłowski 70'
1:1 - Adam Setla (k) 72'
1:2 - Robert Tkocz 80'
1:3 - Tomasz Wróbel 82'

Nadwiślan Góra: Piotr Misztal - Tomasz Balul, Mariusz Masternak, Przemysław Piwowarczyk, Tomasz Boczek, Dawid Kaszok, Michał Glanowski, Tomasz Matysek, Mateusz Skrobol, Adam Setla (80' Dawid Retlewski), Dawid Ogrocki (68' Krzysztof Napora).

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Szymon Kapias, Przemysław Gałecki, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk, Przemysław Bella (68' Damian Gacki), Tomasz Wróbel, Robert Tkocz, Patryk Kun, Filip Kozłowski, Sebastian Gielza (60' Daniel Tanżyna).

Żółte kartki: Tomasz Balul (Nadwiślan Góra) oraz Łukasz Winiarczyk, Sebastian Gielza (Rozwój Katowice)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!