Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sąd uchylił układ Widzewa! Łódzki klub o krok od likwidacji

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia uchylił układ Widzewa Łódź z wierzycielami na wniosek Arki Gdynia. To oznacza, że klub może zostać postawiony w stan upadłości likwidacyjnej!

Bartosz Koczorowicz
Bartosz Koczorowicz

Widzew zawarł układ w grudniu 2013 roku z zamiarem uregulowania długów przez kolejnych szesnaście lat. Klub nie uregulował marcowej raty i poprosił o odroczenie jej spłaty. Wniosek o uchylenie układu złożył jednak gdyński klub, będący jednym z wierzycieli, który nie otrzymał pieniędzy w terminie.

15 czerwca Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia zebrał się na posiedzeniu niejawnym na wniosek Arki Gdynia i postanowił uchylić postępowanie upadłościowego układowego, zmieniając jednocześnie sposób prowadzenia postępowania z postępowania z możliwością zawarcia układu na postępowanie obejmujące likwidację majątku dłużnika. Decyzja nie jest prawomocna, ponieważ klub natychmiastowo złożył zażalenie, które będzie teraz rozpatrywane.

- Mamy informację, że Arka Gdynia wycofała swój wniosek, który był podstawą do wszczęcia postępowania. Dlatego też złożyliśmy zażalenie na decyzję Sądu. Być może gdyby posiedzenie było jawne i byłyby na niego zaproszone strony postępowania to do podjęcia decyzji o otworzeniu postępowania upadłościowego likwidacyjnego Widzewa by nie doszło - mówi w oficjalnym komunikacie klubu mecenas Krzysztof Gałązka, pełnomocnik Widzewa.

- W przypadku decyzji o likwidacji Spółki i uwzględniając kolejność zaspokajania roszczeń tj. koszty likwidacji, wynagrodzeń pracowników i zobowiązań publiczno – prawnych pozostali wierzyciele mogą nie dostać nawet 1 % swoich pieniędzy. Podobną opinię przedstawił na zgromadzeniu wierzycieli w swojej opinii nadzorca sądowy. W większości znanych mi postępowań likwidacyjnych tak właśnie to wyglądało. Znając specyfikę funkcjonowania spółki piłkarskiej jedynie dalsze jej funkcjonowanie może pozwolić na odzyskanie należności przez wierzycieli Klubu - kontynuuje.

Uprawomocnienie decyzji Sądu spowoduje zniszczenie planów Widzewa na grę w II lidze oraz zakończenie istnienia spółki. Łódzki klub złożył wniosek o licencję na grę w trzeciej klasie rozgrywkowej w zeszłym tygodniu.

#dziejesiewsporcie: Piękny gest Neymara


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
widzew.pl
Komentarze (27)
 • asesino Zgłoś komentarz
  A niech upadnie w koncu i zacznie wszystko od nowa, od zera. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Po prostu jacyś nieudacznicy zarządzają sportem w Łodzi, podobnie jak całym miastem. Jak to
  Czytaj całość
  mozliwe ze mieli dwa duze kluby i oba teraz wegetują? Po co miasto chce budować dla nich nowe stadiony, jak to nie obiekt jest problemem tylko jak widać ludzie którzy nie potrafią gospodarować pieniędzmi. Do tego durni pseudokibice ktorzy jeszcze bardziej narażają klub na upadek dodajac na meczach kolejne kary nakladane przez pzpn (nie bez powodu). Warto to utrzymywać? Dla kogo? Nastepni beda bracia ŁKSu z Zawiszy, juz niedlugo wrocą na swoje miejsce w 4 lidze.
  • ZKS STAL RZESZOW Zgłoś komentarz
   Widzew przechodzi mega trudny okres, mam nadzieje , ze szybko wyjdzie na prosta, po tych cackowych rzadach.
   • Ufo10 Zgłoś komentarz
    Co z karami za środki pirotechniczne na meczu z olimpią. Oba kluby urzyły ich, a Widzew rzucał nimi w sędziego. Czekam na kary po 50 tys złoty
    • Toronto86 Zgłoś komentarz
     Trudna sprawa w polsce prowadzić klub sportowy. Zazwyczaj trzeba zawsze dopłacać i dopłacać. Szkoda piłki nożnej w Łodzi ale bez pieniędzy raczej nic się nie zmieni.
     • DMP 2014 Zgłoś komentarz
      Widzew musi istnieć,bo piłka nożna bez Widzewa,to jak żużel bez Stali Gorzów.Widzew to legenda.Pozdrawiam starych kibiców RTSu.Bazyl,Kobra,Leon,Mafia,Klaudiusz,Czarny.Żyjecie jeszcze?
      • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
       szkoda
       • jendker83 Zgłoś komentarz
        "Znając specyfikę funkcjonowania spółki piłkarskiej jedynie dalsze jej funkcjonowanie może pozwolić na odzyskanie należności przez wierzycieli Klubu" - przecież i tak nie mają szans
        Czytaj całość
        odzyskać pieniędzy, więc o co chodzi? Może gdyby to chodziło o klub ekstraklasowy, to jeszcze coś by się dało uciułać (kasa z TV, kasa za miejsce w tabeli, coś tam od miasta - część na wegetację, część na spłatę zadłużenia, już nie jeden w naszej lidze tak człapał od sezonu do sezonu). Ale w II lidze (a może nawet i niżej)? Przecież tam nie ma nawet ułamka potrzebnych pieniędzy. Że niby sponsorzy dadzą grubszą kasę ze świadomością, że jej większość nie trafi do Widzewa, ale do dłużników? Zresztą jacy sponsorzy? W Ekstraklasie ich się nie znalazło, to teraz się pojawią? Zostanie chodzenie co pół roku na kolanach do miasta z prośbą o jałmużnę (a raczej z szantażem: nie dacie kasy, klub padnie, stadion będzie stał pusty)...
        • charismatic enigma Zgłoś komentarz
         Widzew walczyć!
         • Przemek M11 Zgłoś komentarz
          Gdzie teraz BBC będzie skakał przez płoty i kroił szaliki przyjezdnym ?
          • R R 25 TORUŃ Zgłoś komentarz
           WIDZEW ŁÓDŹ....LIKWIDACJA ....STRACH POMYŚLEĆ...!!!!!!
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×