CLJ: Legia pokonała Lecha 3:0 i jest o krok od mistrzostwa!

W pierwszym spotkaniu finałowym Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 3:0 i jest o krok od mistrzostwa Polski. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Szymon Mierzyński

Gospodarze zaczęli z ogromnym animuszem i już w pierwszych minutach mieli dwie doskonałe okazje. Najpierw Miłosz Szczepański trafił z 13 metrów w poprzeczkę, a chwilę później po rzucie rożnym i główce Adama Ryczkowskiego jeden z lechitów wybijał futbolówkę z linii bramkowej.

Z upływem czasu ekipa z Poznania nieco zniwelowała przewagę rywala, lecz w całej pierwszej połowie atakowała zdecydowanie rzadziej. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał w 34. minucie Piotr Kurbiel, który przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Leleniem.
Druga część zaczęła się od nieco śmielszej gry Lecha. Trwało to jednak krótko i szybko inicjatywę odzyskała Legia. W 64. minucie udało jej się udokumentować przewagę. Rafał Makowski zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego i bardzo ładnym strzałem trafił do siatki.

Poznaniacy nie potrafili odpowiedzieć na tego gola, a rozochocona Legia poszła za ciosem i po czterech kolejnych minutach prowadziła 2:0. Rezerwowy Michał Trąbka przejął piłkę po wrzucie z autu, łatwo wypracował sobie dogodną pozycję i pokonał Adriana Szadego płaskim uderzeniem z ostrego kąta.

W 85. minucie fenomenalną okazję na trafienie kontaktowe miał Patryk Janasik, ale nie wykorzystał przytomnego podania Roberta Janickiego i minimalnie chybił z 16 metrów.

Ta sytuacja okrutnie zemściła się na gościach, którzy w doliczonym czasie stracili trzecią bramkę. Zapisał ją na swoim koncie Mateusz Hołownia, który wygrał pojedynek biegowy z Kacprem Wojdakiem i przechytrzył wysuniętego Szadego precyzyjnym uderzeniem przy słupku.

Legia triumfowała ostatecznie 3:0 i ma komfortową sytuację przed rewanżem, który odbędzie się w sobotę na stadionie we Wronkach.

Legia Warszawa - Lech Poznań 3:0 (0:0)
1:0 - Rafał Makowski 64'
2:0 - Michał Trąbka 68'
3:0 - Mateusz Hołownia 90+3'

Legia Warszawa: Dawid Leleń - Bartosz Skowron, Mateusz Hołownia, Rafał Makowski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Najemski, Michał Suchanek (52' Konrad Michalak), Filip Karbowy (72' Arkadiusz Górka), Adam Ryczkowski (78' Tomasz Nawotka), Miłosz Szczepański (63' Michał Trąbka), Robert Bartczak.

Lech Poznań: Adrian Szady - Jakub Zagórski, Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski, Marcin Gawron (90' Benjamin Bednarz), Piotr Rymar, Robert Janicki, Krystian Sanocki (69' Kamil Jóźwiak), Miłosz Nowicki (46' Damian Roszczyk), Piotr Kurbiel (62' Patryk Janasik).

Żółte kartki: Mateusz Hołownia, Bartosz Skowron (Legia Warszawa).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

#dziejesiewsporcie: dziewczyna Rzeźniczaka robi furorę: "lepsza od Żyry"

Czy Lech może jeszcze odrobić straty i wygrać dwumecz?