Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Josip Barisić piłkarzem Piasta Gliwice

Piast Gliwice znalazł następcę Kamila Wilczka. Nowym zawodnikiem klubu z Okrzei został [tag=48645]Josip Barisić[/tag], który ostatnio grał w Zawiszy Bydgoszcz.
Sebastian Kordek
Sebastian Kordek

Po odejściu Kamila Wilczka w Piaście Gliwice zrobił się wakat na pozycji napastnika. Niebiesko-czerwoni szybko jednak uzupełnili tę lukę. Dwuletnią umową z Piastunkami związał się Josip Barisić. Napastnik ten w poprzedniej rundzie grał w Zawiszy Bydgoszcz.

Barisić wiosną strzelił dla Zetki osiem bramek, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Nie chciał jednak występować w pierwszej lidze, więc wykorzystał to Piast. Snajper ma w zasadzie pewne miejsce w podstawowej jedenastce.

Przypomnij my, że wcześniej gliwiczanie sprowadzili Jakuba Kuzdrę, Rafała Leszczyńskiego, Marcina Pietrowskiego oraz Karola Angielskiego.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9):
 • MANOLOzBYDG Zgłoś komentarz
  • MANOLOzBYDG Zgłoś komentarz
   za kulisy24 ".....futbolu. Dotarliśmy do zawiadomienia, które w prokuraturze złożył szef rady nadzorczej Ekstraklasy, Maciej Wandzel, w sprawie zachowań Radosława Osucha, właściciela
   Czytaj całość
   Zawiszy Bydgoszcz. Mocne strzały w polskiej Ekstraklasie, czyli spółce, która organizuje rozgrywki ligowe. Szef rady nadzorczej tej organizacji Maciej Wandzel zawiadomił prokuraturę o uzasadnione, jego zdaniem, podejrzenie popełnienia przestępstw przez Radosława Osucha, właściciela bydgoskiego Zawiszy. Wandzel, zamożny biznesmen, twierdzi, że Osuch próbował na nim wymuszać decyzje, zastraszał go, najął byłych funkcjonariuszy CBŚ do szukania haków. Dowodami w tej sprawie będą mejle, SMS-y i zeznania osób trzecich. Kulisy24.com dotarły do zawiadomienia z uzasadnieniem, które trafiło do prokuratury w Bydgoszczy. Dokumenty pokazują dość szokujący obraz polskiego futbolu od środka. Banda, oszuści i złodzieje Zacznijmy od tego, że Radosław Osuch jest postacią wzbudzającą silne emocje. Znany jest z popędliwości, niekiedy używa języka uznanego za obelżywy i słynie z kontrowersyjnych decyzji. Jak wynika z zawiadomienia Wandzla, sprawa zaczęła się 27 września 2014 r. Zawisza grał wtedy z chorzowskim Ruchem. Osuch, niezadowolony z wydarzeń na boisku, zwyzywał działaczy Ruchu, nazywając ich sprzedawczykami, oszustami i złodziejami. Miał dołożyć jeszcze, że razem z działaczami PZPN są „bandą, która chce spuścić Zawiszę z ekstraklasy”. Działacze ze Śląska poskarżyli się na Osucha i zażądali kary dla niego. Właściciel Zawiszy nie przyjechał na posiedzenie komisji Ekstraklasy, która miała rozpatrzyć sprawę. Miał za to zażądać od Wandzla, by kary nie było, bo jeśli będzie, to ruszy medialna kampania przeciw Ekstraklasie i samemu Wandzlowi. Stanęło na tym, że Ekstraklasa jednak wlepiła Osuchowi 10 tysięcy złotych kary za zachowanie w trakcie meczu z Ruchem. Ale to był dopiero początek. Potrafię być bezwzględny Jeszcze w tym samym miesiącu, czyli we wrześniu 2014, Osuch zarzucił Wandzlowi, że ten chce „spuścić go z ligi”. I uprzedził, że jeśli Zawisza w lidze nie zostanie, to Wandzel zostanie zniszczony. Jak? Dzięki kampanii medialnej i działaniom instytucji państwowych. – Groził, że uruchomi przeciw Wandzlowi „totalnie wszystko” (...) i dlatego on się „odwdzięczy”, a „potrafi być bezwzględny i bardzo skuteczny” – czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia do prokuratury. Zadyma w Jachrance Dalej jest jeszcze ciekawiej. 10 marca działacze Ekstraklasy spotkali się z przedstawicielami piłkarskich klubów w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim. W imprezie wzięło udział 80 osób. – Późnym wieczorem Radosław Osuch, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, zaatakował Mirosława Mosóra (przedstawiciela Ruchu Chorzów – red.). Najpierw napadł na niego słownie, używając obelżywych słów. (...). Potem Osuch zaatakował fizycznie przedstawiciela Ruchu Chorzów, próbując go pobić. (...). Nie było to pierwsze zajście z udziałem Osucha. W 2010 roku uczestniczył w bójce, po której był hospitalizowany – czytamy w zawiadomieniu. ......."
   • jerrypl Zgłoś komentarz
    Olbrzymie wzmocnienie Piasta. Barisić wiosną był jednym z najlepszych napastników w ekstraklasie. Cieszę się, że w przyszłym sezonie również będziemy go oglądać na naszych boiskach
    Czytaj całość
    w najwyższej klasie rozgrywkowej.
    • Z1946B Zgłoś komentarz
     Powodzenia Josip w nowym klubie.
     • zibo180 Zgłoś komentarz
      Zawisza sprowadził i odkrył tych zawodników a inni teraz na tym żerują bo sami są nie udolnymi klubami takimi jak Piast
      • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
       Niestety trzeba było sie liczyć , że mało który z wyróżniających się piłkarzy zostanie w Zawiszy.
       • Michał W. Zgłoś komentarz
        Godne zastąpienie piłkarza sezonu i króla strzelców Ekstraklasy, Kamila Wilczka jest niezwykle trudnym zadaniem, niemniej angaż Josipa Barisicia jest świetną transakcją Piasta, inaczej
        Czytaj całość
        patrzą na to zapewne w Bydgoszczy, dla Zawiszy to znaczne osłabienie w perspektywie walki o powrót do Ekstraklasy.
        • squadra bianco rosso Zgłoś komentarz
         A Radek kłamczuszek jeszcze się nie zawinął stamtąd?
         • Pyrus P-Ń Zgłoś komentarz
          Piast wychwycił następcę Wilczka ale wątpię aby zdobył tyle bramek co on. A dla Zawiszy to jest kolejny cios.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×