Mistrzowie Polski w formie

Rozpoczęła się runda rewanżowa w ekstraklasie futsalu. Mistrzowie Polski - Clearex Chorzów, w pierwszym meczu udowodnili, że jeszcze nie złożyli broni i do końca sezonu walczyć będą o obronę tytułu. Przypomnijmy, że w przerwie między rundami w chorzowskiej drużynie doszło do rewolucji kadrowej.

Michał Piegza

Clearex pokonał we własnej hali Marioss Gazownik Wawelno 4:2. Gospodarze długo nie potrafili sforsować szczelnej obrony gości. Udało się to dopiero Jasińskiemu pięć minut przed przerwą. Jednak czternaście sekund przed przerwą goście niespodziewanie wyrównali.

W drugiej połowie wyższość chorzowian nie podlegała już dyskusji. Clearex zdobył trzy gole. Gazownik odpowiedział jednym trafieniem i pojedynek zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski 4:2.

Clearex w dalszym ciągu zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Prowadzący w lidze Hurtap Łęczyca wygrał w Siemianowicach i w dalszym ciągu ma nad chorzowianami sześć punktów przewagi.

Clearex Chorzów - Marioss Gazownik Wawelno 4:2 (1:1)
Bramki: Jasiński (15?, 27? (k.), 32?), Miozga (35)?- Czajkowski (20?, 39?).

Skład Cleareksu Chorzów: Ulfik - Szłapa, Słonina, Wolański, Jasiński - Miozga, Zieliński, Rakowski, Gładczak.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)