Złoty Puchar CONCACAF: Meksykańska kanonada w Chicago, Kubańczycy rozgromieni

Reprezentacja Meksyku od efektownej wygranej nad Kubą rozpoczęła udział w Złotym Pucharze CONCACAF. Po komplet punktów sięgnął również uczestnik MŚ 2006, Trynidad i Tobago.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Plasująca się na 104. miejscu w rankingu FIFA reprezentacja Kuby złożona wyłącznie z zawodników występujących w miejscowej lidze nie miała nic do powiedzenia przeciwko Meksykanom. Drużyna Miguela Herrery zdobyła pół tuzina goli, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się 31-letni snajper Club America Oribe Peralta. Ponadto trafili świetnie znani z gry na Starym Kontynencie Carlos Vela, Andres Guardado i Giovani dos Santos.
Wszystko wskazuje na to, że dla El Tri prawdziwa rywalizacja rozpocznie się dopiero w ćwierćfinale. Trudno bowiem spodziewać, że niezwykle silnej kadrowo jak na warunki strefy CONCACAF drużynie narodowej zagrozi Trynidad i Tobago albo Gwatemala. W meczu tych zespołów, który również odbył się na Soldier Field w Chicago, pewnie wygrali podopieczni Stephena Harta, którzy już w pierwszej połowie zaaplikowali Gwatemali trzy bramki.

Wyniki spotkań 1. kolejki w grupie C:

Trynidad i Tobago - Gwatemala 3:1 (3:0)
1:0 - Bateau 10'
2:0 - Cato 13'
3:0 - Jones 25'
3:1 - Ruiz 61'

Meksyk - Kuba 6:0 (4:0)
1:0 - Peralta 16'
2:0 - Vela 22'
3:0 - Peralta 36'
4:0 - Guardado 43'
5:0 - Peralta 61'
6:0 - G. dos Santos 74'

Złoty Puchar CONCACAF: Jamajka zatrzymała Kostarykę, koszmarne pudło Kanadyjczyka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×