Sparingowo: Rozwój Katowice przegrał z III-ligowcem

Beniaminek I ligi przebywa na zgrupowaniu w Myślenicach. Katowiczanie mają za sobą pierwszy sparing podczas obozu przygotowawczego, zmierzyli się oni z III-ligowcem.

Olga Krzysztofik
Rywalem Ślązaków był Poroniec Poronin, czyli wicemistrz poprzedniego sezonu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Dla drużyny z Podhala był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, gdyż Poroniec odbył dopiero dwa treningi.
Jednak nie było to widoczne na murawie, od samego początku piłkarze III-ligowca wyprowadzali ambitne akcje, zagrażając bramce rywali. Efektem było prowadzenie, już po 27. minutach na tablicy widniał rezultat 2:0. Choć katowiczanom udało się doprowadzić do remisu, to wynik rozstrzygnął rzut karny, który wykorzystał Rafał Gadzina. Podczas sparingu z Porońcem sztab szkoleniowy Rozwoju testował łącznie sześciu graczy, w tym między innymi bramkarza Roberta Bąkałę, japońskiego napastnika Yosuke Saito czy pomocnika Grzegorza Talagę. - Kończy się obóz. Z pewnością jesteśmy trochę przemęczeni, co było widoczne. Nie martwimy się wynikiem, ale fakt, że jest on niekorzystny, to też sygnał do analizy. Przede wszystkim skupiliśmy się na wypróbowaniu zawodników, którzy ewentualnie mieliby Rozwój wzmocnić. Mamy materiał poglądowy i teraz ocenimy, kto może nam pomóc. Nie ma jednak co ukrywać, że nie wszyscy podołali wyzwaniu i niektórych będziemy musieli pożegnać - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Marek Motyka.

Podczas zgrupowania w Myślenicach Rozwój rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. Na sobotę 11 lipca został zaplanowany sparing z Puszczą Niepołomice. Będzie to ostatni sprawdzian dla testowanych piłkarzy.

Poroniec Poronin - Rozwój Katowice 3:2 (2:1)
1:0 Janusz Wolański 17'
2:0 Dawid Bartos 27' (rzut wolny)
2:1 Przemysław Gałecki 33' (głową)
2:2 Patryk Kun 50'
3:2 Rafał Gadzina 63' (karny)

Poroniec Poronin: Trzciński - Gryźlak, Piszczek, Pluta, Senderski, Malinowski, Bartos, Wolański, Nowak, Leszczak, Gadzina oraz Jękot, A. Wróbel, Stopka, Dudzik, Kępa, Łyduch, Madejski, Nowobilski.

Rozwój Katowice:
I połowa: testowany - Mielnik, Kopczyk, Gałecki, testowany - T. Wróbel, Tkocz, Cholerzyński, Nowotnik - Kozłowski, testowany.

II połowa: Golik - Kapias, Menzel, testowany, testowany - Król, Barwiński, Kun, Żak - Gielza, testowany.