2. Bundesliga: Wymarzony początek i dwa gole Przybyłki dla Kaiserslautern, asysta Klicha

Kacper Przybyłko zdobył dwa gole w 1. kolejce 2. Bundesligi, a Mateusz Klich zaliczył asystę w wygranym przez 1.FC Kaiserslautern wyjazdowym spotkaniu z MSV Duisburg.

Pierwszego gola w nowym sezonie 2. Bundesligi zdobył Kacper Przybyłko, który latem zamienił SpVgg Greuther Fuerth na 1.FC Kaiserslautern. Polski napastnik popisał się ładnym strzałem po podaniu Mateusza Klicha. Przybyłko jeszcze przed upływem półgodziny ukąsił ponownie i Czerwone Diabły zagwarantowały sobie zwycięstwo w Duisburgu. [ad=rectangle] Klich przebywał na placu gry do 66. minuty i został zmieniony przez Stefana Mugosę, z kolei Przybyłko opuścił murawę dopiero w 85. minucie. Wychowanek Arminii Bielefeld w drugiej połowie miał kilka szans, by skompletować hat-tricka, ale po raz trzeci nie posłał już piłki do siatki. Mimo to oficjalny debiut w nowych barwach może zaliczyć do w pełni udanych.

Zespół Kosty Runjaicia w 2. kolejce zmierzy się na własnym terenie z Eintrachtem Brunszwik, w którym występują Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk.

MSV Duisburg - 1.FC Kaiserslautern 1:3 (0:3) 0:1 - Przybyłko 13' 0:2 - Wolze (sam.) 18' 0:3 - Przybyłko 29' 1:3 - Bajić 81'