Piłkarze Radomiaka dobrze wypadli w sprawdzianie generalnym

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Piłkarze beniaminka drugiej ligi bardzo dobrze przeszli generalny sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek, przekonująco wygrywając ze Świtem. Wcześniej rozegrali kilka innych gier kontrolnych.

W tym artykule dowiesz się o:

Radomiak rozegrał kilka sparingów w okresie przygotowawczym. Jeszcze w pierwszej połowie lipca zremisował 2:2 ze swoim ligowym rywalem, Legionovią Legionowo. Bramki dla radomian zdobyli Krzysztof Ropski i Paweł Uliczny - dziś już piłkarze beniaminka drugiej ligi, wcześniej testowani przez sztab szkoleniowy. W pierwszej połowie Zieloni przeważali, dyktując warunki i tempo gry. W drugiej części, wskutek wielu roszad, dokonanych przez Jacka  Magnuszewskiego, ich gra wyglądała zupełnie inaczej. [ad=rectangle] Kolejnym rywalem w grze kontrolnej była Pilica Białobrzegi. Po początkowych 45 minutach był remis 1:1. Decydujące trafienie zaliczył po przerwie Szymon Stanisławski, który w minioną środę sfinalizował rozmowy z PGE GKS-em Bełchatów, podpisując kontrakt.

W drugiej połowie lipca Radomiak rozgromił drużynę Orląt Radzyń Podlaski, zwyciężając aż 5:0. Wynik ustalony był właściwie tuż przed zejściem do szatni - Zieloni prowadzili bowiem 2:0. Potem postawili kropkę nad "i".

Przed tygodniem, w ostatnim spotkaniu kontrolnym na swoim macierzystym stadionie przy ulicy Struga, w potwornym upale gospodarze pokonali skromnie Motor Lublin. Magnuszewski znów sprawdził wielu zawodników. - Jestem zadowolony z elementów, nad którymi pracowaliśmy wcześniej, czyli z defensywy i założeń gry pressingiem. Stworzyliśmy sobie kilka okazji bramkowych, ale najważniejsze jest to, że zagraliśmy "na zero" z tyłu - podkreślał szkoleniowiec. - Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Był to pożyteczny sprawdzian z silnym rywalem - dodał.

Przed rozpoczęciem sparingu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki - Zieloni po raz pierwszy zagrali na stadionie lokalnego przeciwnika, Broni Radom, na którym będą podejmować drużyny przyjezdne w lidze - pojawiło się sporo znaków zapytania. - Urazu nabawił się ostatnio Maciej Świdzikowski, ponadto na ból w kolanie narzeka Włodzimierz Puton. Chciałbym, aby na murawę wybiegła docelowa "jedenastka", która będzie walczyć w lidze w pierwszym meczu. Nie wystawię jednak najmocniejszego składu - mówił z lekkim żalem Magnuszewski.

Ostatecznie wyżej wspomniani piłkarze wystąpili w sobotnim starciu, a Radomiak pokonał gości przekonująco, bo 4:1. - Strzeliliśmy sporo bramek po ciekawych akcjach. Rywal zbyt łatwo stwarzał okazje pod naszą bramką i z tego nie jestem zadowolony. Tak naprawdę cieszę się tylko z wyniku i widzę jeszcze zbyt wiele mankamentów w naszej grze, nad którymi musimy dalej pracować - zaznaczył trener.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2015/2016 drugiej ligi radomianie rozegrają w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia. Podejmą Znicz Pruszków.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!