Beniaminek mistrzem finiszu - relacja z meczu Kotwica Kołobrzeg - Gryf Wejherowo

Gryf Wejherowo urwał punkt dzięki bramce w doliczonym czasie. Powtórzyła się tym samym historia sprzed tygodnia. W Kotwicy Kołobrzeg duży niedosyt.

Kotwica Kołobrzeg rozpoczęła sezon od dwóch porażek. Przygoda zespołu znad morza w Pucharze Polski potrwała ledwie 120 minut, w których poległ ze Stilonem Gorzów Wlkp. Następnie kołobrzeżanie przegrali gładko derby z Błękitnymi Stargard na otwarcie ligi. Trener Piotr Tworek grzmiał o zażenowaniu postawą swoich podopiecznych i zapowiadał wzmocnienia. Ofensywy kadrowej jednak nie widać i piłkarze dostali drugą szansę.
Kołobrzeżanie spisali się lepiej niż tydzień temu i otarli się o zwycięstwo. Kotwica przerwała mało interesujący fragment meczu golem w 29. minucie. Obrońca Jakub Księżniakiewicz wbiegł w pole karne przy okazji rzutu wolnego i dostawił głowę do dośrodkowania Tomasza Bejuka. Zrobiło się 1:0 i następną szansę na gola mieli także gospodarze - Piotr Azikiewicz huknął mocno i celnie na bramkę Wiesława Ferry i ten obronił z problemami.

Beniaminek wziął się po przerwie za odrabianie strat. Michał Skwiercz dokonał tej sztuki w podbramkowym zamieszaniu w 54. minucie. Stracona bramka podrażniła ambicje kołobrzeżan - Damian Kugiel i Tomasz Bejuk zmarnowali dwie szanse na odzyskanie prowadzenia. Udało się dokonać tej sztuki dopiero Mateuszowi Wrześniowi.

Były pomocnik Floty Świnoujście i Zagłębia Sosnowiec popisał się lobem nad Ferrą do bramki w 77. minucie. Kotwica, która grała już wówczas w osłabieniu, musiała utrzymać wynik 2:1 przez kilkanaście minut. Nie udało się. Nie upilnowała Macieja Osłowskiego i ten w 90. minucie doprowadził do remisu.

To druga taka historia Gryfa Wejherowo w sezonie. Na inaugurację beniaminek pokonał 1:0 Legionovię Legionowo, a w doliczonym czasie sprokurował rzut karny. Rywal miał znakomitą szansę na wyrównanie, a jednak fatalnie chybił. Beniaminek zyskał na tym pudle dwa oczka, a w sobotę swoim golem rzutem na taśmę kolejny jeden.

Kotwica Kołobrzeg - Gryf Wejherowo 2:2 (1:0)
1:0 - Jakub Księżniakiewicz 29'
1:1 - Michał Skwiercz 54'
2:1 - Mateusz Wrzesień 79'
2:2 - Maciej Osłowski 90'

Kotwica: Małecki - Soczyński, Poznański, Księżniakiewicz, Rydzak - Świechowski (74' Nowak), Witt (90' Sochań) - Wrzesień, Bejuk (58' Otręba), Azikiewicz - Szubert (58' Kugiel).

Gryf: Ferra – Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Dampc - Rzepa (46' Wicon), Kołc, Osłowski, Klimczak, Kuzimski (60' Czoska) - Czychowski.

Żółte kartki: Świechowski, Soczyński, Otręba, Kugiel, Azikiewicz (Kotwica) oraz Osłowski (Gryf).

Czerwona kartka: Soczyński (Kotwica) /77' - za drugą żółtą/

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów).

II liga: Ogniste starcie Siarki Tarnobrzeg, tłoczno na stadionie w Mielcu

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!