Puchar Niemiec: Bayern wygrał, ale się nie popisał. Gol Lewandowskiego z V-ligowcem

Bawarczycy wywalczyli awans, ale stracili bramkę z rywalem grającym na V szczeblu rozrywkowym. Z Pucharem Niemiec pożegnał się beniaminek Bundesligi, FC Ingolstadt.

Konrad Kostorz
Wygrana Bayernu Monachium do najlepszej "32" nie była zagrożona, ale fani mistrza Niemiec nie mogą być zadowoleni. Z pewnością nie spodziewali się, że amatorska drużyna znajdzie drogę do bramki Svena Ulreicha. Tymczasem po kwadransie rywalizacji gracze z Noettingen przeprowadzili składną akcję i Niklas Hecht-Zirpel na raty pokonał golkipera przyjezdnych.
Bayern błyskawicznie odpowiedział na gola outsiderów - po zagraniu Arturo Vidala (Chilijczyk wcześniej zdobył pierwszą bramkę dla FCB) trafił Mario Goetze, a w 26. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski snajper dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i z bliskiej odległości posłał ją siatki obok bezradnego bramkarza.

Po zmianie stron "Lewy" zmarnował wyśmienitą okazję do podwyższenia na 4:1. Sytuację tę wypracował naszemu rodakowi dobrze dysponowany Douglas Costa. Z kolei w 79. minucie bardzo niewiele brakowało, by zawodnicy z Badenii-Wirtembergii ponownie pokonali Ulreicha. W doliczonym czasie gry nowy golkiper Bayernu nie uniknął błędu, ale uratował go Jerome Boateng. Dodajmy, że spotkanie odbyło się na Wildparkstadion w Karlsruhe, a na trybunach zjawiło się aż 30 tysięcy kibiców.

FC Ingolstadt 04 jest trzecim po Hoffenheim i HSV zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej, który odpadł z DFB-Pokal. Beniaminek Bundesligi nie sprostał grającemu w Lidze Regionalnej FC SpVgg Unterhaching.

Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie i wykorzystał rzut karny w serii jedenastek, a 1.FC Kaiserslautern pokonał Hansę Rostock. Mateusz Klich grał do 85. minuty. Artur Sobiech wszedł na murawę w 82. minucie za Mevluta Erdinga w konfrontacji z IV-ligowym Hessen Kassel. Hannover 96 nie zawiódł oczekiwań kibiców i wywalczył przepustki do 1/16 finału.

Wyniki niedzielnych spotkań I rundy Pucharu Niemiec:

FC Noettingen (V) - Bayern Monachium 1:3 (1:3)
0:1 - Vidal (k.) 5'
1:1 - Hecht-Zirpel 16'
1:2 - Goetze 17'
1:3 - Lewandowski 26'

Skład Bayernu: Ulreich - Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat - Kimmich (74' Dante) - Lahm (55' Robben), Vidal (46' Hoejbjerg), Goetze, Costa - Lewandowski.

VfL Luebeck (IV) - SC Paderborn 07 (II) 1:2 (1:0)
1:0 - Richter 43'
1:1 - Knechtel (sam.) 54'
1:2 - Saglik 59'

Rot-Weiss Essen (IV) - Fortuna Duesseldorf (II) 0:0, k. 1:3

Czerwona kartka: Schmitz /83' za drugą żółtą/ (Fortuna).

FK Pirmasens (IV) - 1.FC Heidenheim (II) 1:4 (0:2)
0:1 - Halloran 29'
0:2 - Morabit 32'
0:3 - Leipertz 51'
0:4 - Leipertz 80'
1:4 - Schmieden 82'

SpVgg Unterhaching (IV) - FC Ingolstadt 04 2:1 (1:0)
1:0 - Einsiedler 30'
2:0 - Einsiedler 48'
2:1 - Hartmann 83'

Hansa Rostock (III) - 1.FC Kaiserslautern (II) 0:0, k. 4:5

Hessen Kassel (IV) - Hannover 96 0:2 (0:1)
0:1 - Sane 16'
0:2 - Karaman 90'

Energie Cottbus (III) - FSV Mainz 0:3 (0:2)
0:1 - Frei 30'
0:2 - Samperio 33'
0:3 - Clemens 62'

Puchar Niemiec: Spokojny awans BVB, "Kuba" znów poza kadrą, HSV odpadł z IV-ligowcem!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)