Ligue 1: Wicemistrzowie stracili punkty na inaugurację! Domowa porażka Bordeaux

Startu rozgrywek do udanych nie zaliczą piłkarze Olympique Lyon. Druga drużyna poprzedniego sezonu nie potrafiła strzelić bramki w starciu z Lorient.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Piłkarze Lyonu szybko przejęli inicjatywę, a już w 13. minucie byli dosłownie o włos od gola. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu, Alexandre Lacazette, trafił w słupek, a dobitkę Nabila Fekira w świetnym stylu z linii bramkowej wybił golkiper. Co ciekawe, francuski pomocnik w tej samej sytuacji jeszcze raz dopadł do futbolówki, lecz również przymierzył tylko w słupek. Po drugiej stronie boiska bliski wpisania się na listę strzelców był gracz gości, Raphael Guerreiro, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Gospodarze praktycznie przez cały mecz dominowali, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Niespodziewaną porażkę poniosła ekipa Bordeaux. Na inaugurację sezonu 2015/2016 Żyrondyści przyjęli Stade Reims i do 80. minuty wszystko przebiegało po ich myśli. Gospodarze otworzyli wynik za sprawą Wahbiego Khazriego, ale w samej końcówce goście odwrócili losy meczu i to oni zgarnęli komplet punktów! Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył 19-letni Theoson Siebatcheu, dla którego było to premierowe trafienie w rozgrywkach.

Również 1:2 przegrał inny reprezentant Francji w Lidze Europy - Saint Etienne. Zieloni w wyjazdowym spotkaniu musieli uznać wyższość Toulouse. Ostatnie minuty gospodarze grali w osłabieniu, ale rezultat już się nie zmienił.