Alpha Ethniki: Gol Żurawskiego, Malarz kontra Kowalewski

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 17. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Swojego kolejnego gola w Alpha Ethniki zdobył Maciej Żurawski. W niedzielę przeciwko sobie wystąpiły zespoły, mające w swoich kadrach polskich golkiperów. Niestety Arkadiusz Malarz i Wojciech Kowalewski nie ustrzegli się błędów.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się na wyjeździe z Olympiakosem Pireus. Polski pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 32. minucie Stavros Tziortziopoulos zacentrował w pole karne przyjezdnych. Do futbolówki dopadł Grzelak, ale jego uderzenie głową nie było celne. W 72. minucie nasz rodak zszedł z boiska. Na murawie zastąpił go Romain Ferrier. Skoda uległa aktualnemu mistrzowi Grecji w stosunku 1:2.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zagrała na wyjeździe z OFI Kreta. Były zawodnik Korony Kielce pojawił się w podstawowym składzie gości. Nasz rodak nie popisał się przy golu na 2:2 dla OFI. Kowalewski popełnił błąd przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, co bezlitośnie wykorzystał Jovan Kostovski. Iraklis wygrał na boisku rywala w stosunku 3:2.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Olympiakosowi Pireus (1:2).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał przed własną publicznością z Iraklisem. Wystąpił on od pierwszej do ostatniej minuty meczu. W 13. minucie przyjezdni wyprowadzili kontrę, którą strzałem w krótki róg próbował wykończyć Denis Epstein, lecz Malarz zdołał wybić futbolówkę na aut. Jego drużyna doznała porażki przed własną publicznością. Polak ponosi winę przy trzecim golu dla Iraklisu. Nasz rodak źle wyszedł do centry z rzutu rożnego i Anastasios Katsambis w 68. minucie cieszył się z trafienia na 3:2 dla gości. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z Thrasivoulosem Filis. Były zawodnik Polonii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wybiegł on na murawę w 64. minucie, kiedy to zastąpił Bassalę Touré. Levadiakos doznał na wyjeździe porażki w stosunku 1:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym wyjazdowym meczu przeciwko AEK-owi Ateny. W 42. minucie po rzucie rożnym w dobrej sytuacji miał szansę znaleźć się Sotiris Kyrgiakos, lecz Sznaucner zdołał wybić futbolówkę na aut. PAOK przegrał w stolicy kraju w stosunku 0:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się u siebie z Ergotelisem. Polak nie pojawił się wyjściowym składzie gospodarzy. Jednak wybiegł on na murawę w 39. minucie, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Toniego Calvo. Na początku drugiej połowy były zawodnik Legii Warszawa chciał zaskoczyć bramkarza przeciwników. Jednak strzał w wykonaniu naszego rodaka nie był celny. W 82. minucie Włodarczyk został obsłużony przez Koke centrą z lewej strony, lecz polski napastnik nie wykorzystał znakomitej okazji. Przebywał on na boisku do ostatniej minuty meczu. W spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie zagrał w meczu przed własną publicznością przeciwko Skodzie Xanthi (2:1).

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się przed własną publicznością z Asterasem Tripolis. Nasz rodak wybiegł w podstawowym składzie miejscowych i zagrał do ostatniego gwizdka sędziego. W 38. minucie zdobył on prowadzenie dla gospodarzy. W pole karne rywali zacentrował z lewej strony Georgios Fotakis. Do piłki wyskoczył Żurawski i uderzeniem głową z 5 metrów skierował ją do siatki. Było to jego czwarte trafienie w bieżącym sezonie ligowym. W tej sytuacji błąd przy wyjściu z bramki popełnił Georgios Ambaris. Larissa odniosła u siebie zwycięstwo w stosunku 2:1.