Trener AS Romy już zdecydował? Wojciech Szczęsny ma być numerem 1

Według włoskich mediów Wojciech Szczęsny będzie podstawowym golkiperem stołecznego zespołu na początku nadchodzącego sezonu Serie A.

Konrad Kostorz
W minionym sezonie bramki rzymian strzegł najczęściej Morgan De Sanctis, a Rudi Garcia znacznie rzadziej stawiał na Łukasza Skorupskiego, którego nie ma już na Stadio Olimpico. Zastąpił go inny z polskich golkiperów Wojciech Szczęsny i wszystko wskazuje na to, że zepchnie doświadczonego Włocha na ławkę.
Jak wynika z doniesień portalu forzaroma.info, w sobotnim spotkaniu 1. kolejki Serie A z Hellasem Werona między słupkami stanie reprezentant Polski. Szczęsny bardzo dobrze wypadł w pojedynkach kontrolnych i zyskał zaufanie szkoleniowca, chociaż na początku szanse obu bramkarzy wydawały się równe.

Nasz rodak w czterech pojedynkach kontrolnych rozegrał 225 minut i został pokonany 5-krotnie, popisując się wieloma wysokiej klasy interwencjami. De Sanctis grał o 90 minut krócej i również zostały pokonany 5 razy.

Roma będzie w tym sezonie rywalizowała na trzech frontach, ale jest mało realne, by Garcia rotację na pozycji bramkarza stosował w Serie A i Lidze Mistrzów. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że De Sanctis otrzyma szansę dopiero w Pucharze Włoch, chyba że Szczęsny nie będzie spełniał oczekiwań.

Występy bramkarzy w czterech ostatnich sparingach Giallorossich:

Bramkarz Sporting Lizbona (0:2) FC Barcelona (0:3) Valencia CF (3:1) Sevilla FC (6:4) Łącznie
Wojciech Szczęsny 45 minut, 2 puszczone gole 45 minut, 2 puszczone gole 90 minut, 1 puszczony gol 45 minut, czyste konto 225 minut, 5 puszczonych goli
Morgan De Sanctis 45 minut, czyste konto 45 minut, 1 puszczony gol - 45 minut, 4 puszczone gole 135 minut, 5 puszczonych goli

#dziejesiewsporcie: Burza przerwała Mistrzostwa Polski

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)