KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kary od Komisji Ligi. Kibice z zakazami wyjazdowymi

Komisja Ligi na środowym spotkaniu podjęła decyzje na mocy których ukaranych zostało kilka klubów Ekstraklasy. Na kibiców poszczególnych drużyn nałożono karę zakazu organizacji wyjazdów.

 Redakcja
Redakcja

Decyzje Komisji Ligi z dnia 26 sierpnia 2015

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie materiałów pirotechnicznych), które doprowadziło do przerwania meczu 4. kolejki sezonu 2015/2016 Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk, na Śląsk nałożono karę zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców na trzy mecze. Ponadto, na Śląsk nałożono karę 20 000 zł.

W związku z zachowaniem kibiców Ruch Chorzów w meczu 5. kolejki Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów, na Ruch nałożono karę zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców na trzy mecze Ekstraklasy w zawieszeniu do końca rundy zasadniczej (12.04.2016).
W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie materiałów pirotechnicznych), w meczu 6. kolejki, Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna, na Lechię nałożono karę 10 000 zł.

Trener drużyny Pogoni Szczecin, Czesław Michniewicz, usunięty z ławki rezerwowych przez sędziego głównego podczas meczu Pogoń - Wisła został zdyskwalifikowany na 2 mecze Ekstraklasy. Oznacza to, że nie będzie mógł pełnić żadnych oficjalnych funkcji w związku z trzema kolejnymi meczami Ekstraklasy (7., 8. kolejka rozgrywek).

Zawodnik Górnika Łęczna, Sergiusz Prusak, ukarany samoistną czerwoną kartką podczas meczu Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna (zagranie piłki ręką poza polem karnym) został zdyskwalifikowany na 1 mecz Ekstraklasy.

Zawodnik Ruchu Chorzów, Roland Gigołajew, ukarany samoistną czerwoną kartką podczas meczu Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (gwałtowne, agresywne zachowanie - uderzenie przeciwnika głową) został zdyskwalifikowany na 3 mecze Ekstraklasy.

Zawodnik Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, ukarany samoistną czerwoną kartką podczas Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (gwałtowne, agresywne zachowanie - uderzenie przeciwnika głową) został zdyskwalifikowany na 3 mecze Ekstraklasy.

Źródło: ekstraklasa.org/komisja-ligi

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ekstraklasa.org/komisja-ligi
Komentarze (9)
 • NXS Zgłoś komentarz
  Kto jest tym ukaranym zawodnikiem z Niecieczy ? Komisja ligi nie wie ?
  • Pan_Sowa Zgłoś komentarz
   Gigołajew dostał tylko 3 mecze???? TO JAKIŚ ŻART??? on powinien gnić w więzieniu! spowodował wypadek kierując samochód pod wpływem alkoholu mógł kogoś zabić ! Nie tak dawno jak
   Czytaj całość
   Kwiek z Skorupskim poszli sobie na jednego do lornety z meduzą to była afera na całą Polskę a jak niebieski spowodował wypadek po pijaku to jakoś cichutko a takie zachowania trzeba piętnować.
   • Ralph Kopcewicz Zgłoś komentarz
    ....samoistna,czerwona kartka itp/itd ?!....ekstraklasa,banda frajerow do odstrzalu,.....zacznijcie cos grac,......dziady !!!
    • jendker83 Zgłoś komentarz
     "Michniewicz ... zdyskwalifikowany na 2 mecze Ekstraklasy. Oznacza to, że nie będzie mógł pełnić żadnych oficjalnych funkcji w związku z trzema kolejnymi meczami Ekstraklasy (7., 8.
     Czytaj całość
     kolejka rozgrywek)" - to znaczy ile w końcu? Dwa mecze czy trzy?
     • Rafał Urbaniak Zgłoś komentarz
      Czemu jest zdjęcie z kibicami Falubazu?
      • Kaytek Zgłoś komentarz
       ŻENADA (jakby co chodzi m o zdjęcie a miniaturce)
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×