Premier League: Dusan Tadić bohaterem Świętych

Pewnym zwycięstwem Southampton zakończył się pierwszy niedzielny mecz Premier League. Święci podejmowali na St Marys Stadium Norwich City.

Bartosz Zimkowski

Southampton nie wygrało żadnego z pierwszych trzech meczów nowego sezonu. Więcej punktów - cztery - miał ich niedzielny rywal Norwich City. Jednak tego popołudnia zdecydowaną przewag mieli Święci. W sumie oddali aż 23 strzały przy tylko czterech Kanarkach. Dodatkowo żaden z nich nie leciał w światło bramki.

Od 31. minuty beniaminek grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Stevena Whittakera. Doliczonym czasie gry pierwszej połowy Graziano Pelle po podaniu Sadio Mane wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Po zmianie stron bohaterem został Dusan Tadić, który w odstępie trzech minut dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki rywali. Southampton zwyciężyło zatem 3:0 i ma pięć punktów na koncie.

Southampton - Norwich City 3:0 (1:0)
1:0 - Graziano Pelle 45+1'
2:0 - Dusan Tadić 64'
3:0 - Dusan Tadić 67'