Wisła Płock - Olimpia Grudziądz: Rezerwowy dodał spokoju

Wisła wygrała kolejny mecz. Tym razem płocczanie pokonali na własnym stadionie znajdującą się w strefie spadkowej Olimpię Grudziądz.

Michał Piegza
Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna

Dobra seria Wisły trwa. Płocczanie wygrali trzeci mecz z rzędu. W sobotni wieczór ograli, wciąż trwającą w kryzysie, Olimpię Grudziądz. Od początku przeważali gospodarze, ale goście nie zamierzali czekać na to, co zrobi rywal i starali się kontratakować.

W 11. minucie groźnie uderzył Marko Radić, Bartosz Fabiniak pewnie obronił. Po chwili groźnie było po drugiej stronie, gdzie Seweryn Kiełpin poradził sobie ze strzałem Wojciecha Reimana. Z kolei w 20. minucie bramkarz gości w świetnym stylu wybronił uderzenie Damiana Piotrowskiego. Po kolejnych siedmiu minutach nieznacznie celu chybił Dimitar Iliew.

Gospodarze przewagę golem udokumentowali dopiero chwilę przed przerwą. Wówczas Arkadiusz Reca wygrał pojedynek z defensorem i wyłożył futbolówkę na dziesiąty metr. Mikołaj Lebedyński nie mógł spudłować i strzałem do pustej bramki otworzył wynik.

Po zmianie stron wciąż więcej do powiedzenia mieli gracze Wisły. Jednak dopiero wejście Jakuba Bąka dodało spokoju płocczanom. Wszystko dzięki trafieniu pomocnika w 68. minucie. Rezerwowy wykorzystał podanie Iliewa i strzałem po długim rogu nie dał szans Fabiniakowi.

Drugi stracony gol podłamał przyjezdnych, którzy stracili nadzieję na wywiezienie z Płocka korzystnego wyniku. Tempo gry spadło, Wiśle nie zależało już na szybkiej wymianie piłek. W doliczonym czasie meczu gospodarze dobili rywala, kiedy Patryk Stępiński uderzeniem z kilku metrów ustalił wynik meczu na 3:0.

Wisła Płock - Olimpia Grudziądz 3:0 (1:0)
1:0 - Lebedyński 44'