Dlaczego Messi wylądował na ławce rezerwowych?

Lionel Messi rozpoczął hitowy mecz z Atletico Madryt na ławce rezerwowych. Trener Barcelony Luis Enrique wyjaśnił na konferencji prasowej, że Argentyńczyk nie czuł się dobrze i dlatego nie wyszedł na boisko od pierwszej minuty.

W tym artykule dowiesz się o:

Messi był zmęczony wyczerpującym dla niego tygodniem. Argentyńczyk pokonał aż 17 tys. kilometrów w związku z meczami reprezentacji Albicelestes. Urodził mu się także syn Mateo. W piątek Luis Enrique zwolnił swoją gwiazdę z treningu, a w sobotę niespodziewanie posadził na ławce rezerwowych w starciu z Atletico Madryt. - Rozmawiałem z Leo. Jego samopoczucie jest kluczowe, by mógł grać jak najczęściej. Nie chciałem ryzykować, zwłaszcza, że potrzebowałem go w drugiej połowie - powiedział szkoleniowiec Blaugrana.

Barcelona wygrała mecz z Atletico 2:1. Mistrzowie Hiszpanii podnieśli się po trafieniu Fernando Torresa w 51. minucie. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego odpowiedział Neymar, a Messi po podaniu Luisa Suareza dał zwycięstwo swojej drużynie. Argentyńczyk rozpoczął mecz na ławce rezerwowych po raz pierwszy od stycznia.