MLS: Premierowy gol Damiena Perquisa

W sobotnim meczu 30. kolejki Major League Soccer z Colorado Rapids (3:1) swoją pierwszą bramkę w barwach Toronto FC zdobył Damien Perquis.

Maciej Kmita

W 38. minucie gry były reprezentant Polski wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Giovinco z rzutu rożnego, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 3:0. Dwie pierwsze bramki dla Toronto zdobył wspomniany Giovinco.

Pokonując ekipę z Colorado, zespół Damiena Perquisa przerwał serię trzech porażek i umocnił się na 5. pozycji w tabeli konferencji wschodniej.

Perquis jest zawodnikiem Toronto od stycznia bieżącego roku i to jego pierwszy gol w amerykańskiej lidze. Francuz czekał na niego do 22. występu w barwach kanadyjskiego klubu. Co ciekawe, przed tygodniem były reprezentant Polski zaliczył samobójcze trafienie w meczu z New England Revolution (1:3).