II liga: Za wysoka Góra dla Radomiaka

Na koniec 9. kolejki II ligi Nadwiślan Góra pokonał 2:1 Radomiaka Radom. Pełen emocji i kartek mecz rozstrzygnął się dopiero w 89. minucie.

Piłka nożna / Piłka nożna

Nie minął kwadrans, a sędzia Paweł Kukla pokazał dwie żółte kartki Pawłowi Ulicznemu i Dawidowi Ogrockiemu. Ten drugi, skrzydłowy Nadwiślana Góra nie tylko ostro faulował, ale też stwarzał zagrożenie pod bramką Radomiaka Radom. W 17. minucie zdobył gola po akcji indywidualnej. Pierwszy strzał Ogrockiego odbił jeszcze obrońca, ale wobec dobitki wszyscy byli bezradni.

Radomiak musiał zabrać się do ataku, jeżeli nie chciał zejść na przerwę ze stratą gola. Pokazał się najlepszy napastnik zespołu Leandro Rossi. Brazylijczyk w 30. minucie dobił do bramki strzał Pawła Wolskiego i dopisał na swoje konto ósmego gola w sezonie. Tak zareagował Leandro na sobotniego gola Łukasza Grzeszczyka, który jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców.

W 64. minucie wydawało się, że sytuacja gości staje się komfortowa, ponieważ Ogrocki obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Nadwiślan musiał grać w osłabieniu, a jednak zdołał rzutem na taśmę wygrać mecz. Kamil Bętkowski, który wcześniej zmarnował sytuację podbramkową, teraz trafił idealnie po podaniu Tomasza Matyska. Decydująca kontra miała miejsce w 89. minucie.

Dla Radomiaka porażka to wpadka. Przez osiem poprzednich kolejek beniaminek zapracował na dobrą opinię. Do Góry jechał jako faworyt i grał z przewagą zawodnika. Nadwiślan wygrał drugi w sezonie mecz dzięki bramce w ostatnich minutach. Punkty pozwoliły górzanom wyskoczyć ze strefy spadkowej II ligi.

Nadwiślan Góra - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
1:0 - Dawid Ogrocki 17'
1:1 - Leandro 32'
2:1 - Kamil Bętkowski 89'

Nadwiślan: Tomasz Loska - Jan Grzesik, Michał Bedronka, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik - Dawid Ogrocki, Dawid Kaszok (77' Tomasz Matysek), Damian Tront, Kamil Bętkowski (90' Patryk Widuch), Przemysław Piwowarczyk (57' Sławomir Musiolik) - Artur Pląskowski (79' Mateusz Skrobol).

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Norbert Jędrzejczyk, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski (83' Maciej Wasilewski) - Paweł Uliczny, Mateusz Radecki, Michał Chrabąszcz (73' Włodzimierz Puton), Leandro, Paweł Wolski (68' Dariusz Brągiel) - Krzysztof Ropski (64' Przemysław Śliwiński).

Żółta kartki: Ogrocki, Bedronka, Jarosz, Kaszok (Nadwiślan) oraz Uliczny, Leandro, Chrabąszcz, Radecki, Wasilewski (Radomiak).

18 Okocimski Brzesko 34 7 4 23 23:71 25

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!