Puchar Holandii: Awans Ajaksu Amsterdam po asyście Arkadiusza Milika

W meczu II rundy Pucharu Holandii Ajax Amsterdam wygrał 2:0 z De Graafschap, a asystę przy pierwszym golu swojego zespołu zanotował Arkadiusz Milik.

Maciej Kmita

Trener Frank de Boer znów postawił na Arkadiusza Milika od pierwszego gwizdka. Polak od samego początku był bardzo aktywny, ale mimo kilku prób nie mógł pokonać bramkarza rywali.

21-latek sam nie zdobył gola, ale 42. minucie zanotował asystę przy trafieniu Viktora Fischera. Milik wpadł w pole karne De Graafschap z lewego skrzydła i zagrał wzdłuż bramki do Duńczyka, który nie miał problemu ze skutecznym wykończeniem akcji. W II połowie wynik spotkania ustalił Johnny Heitinga.

Milik zagrał w każdym z 12 spotkań Ajaksu w sezonie 2015/2016, zdobywając w nich pięć bramek i notując pięć asyst. Reprezentant Polski ma udział przy golu wicemistrza Holandii co 92 rozegrane minuty.

Ajax Amsterdam - De Graafschap 2:0 (1:0)
1:0 - Fischer 42'
2:0 - Heitinga 85'

#dziejesiewsporcie: Widowiskowe pudło w Meksyku