Belgia: Show Filipa Starzyńskiego (wideo)

W środowym meczu 1/16 finału Pucharu Belgii KSC Lokeren wygrał z III-ligowym RES Acrenoise aż 6:2, a ozdobą spotkania było trafienie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

Maciej Kmita

W pucharowym spotkaniu Filip Starzyński wrócił do wyjściowego składu Lokeren po dwóch meczach przerwy i dobrze wykorzystał szansę, jaką otrzymał od trenera Boba Peetersa.

Reprezentant Polski miał bowiem udział przy trzech pierwszych golach swojego zespołu. W 14. minucie wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Mijat Marić, w 30. minucie jego dośrodkowanie z prawego skrzydła wykorzystał Mohammad Ghadir, a w 41. minucie sam Starzyński pokonał bramkarza rywali pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 25 metrów.