Ligue 1: Stade Rennes wciąż na podium, Kamil Grosicki rozczarował

Stade Rennes zremisowało na własnym boisku z ESTAC Troyes. Zespół Kamila Grosickiego utrzymał miejsce na podium w ligowej tabeli. Polak w meczu z outsiderem nie zachwycił.

Kamil Kołsut

Grosicki opuścił boisko w 66. minucie. Nasz piłkarz mógł być bohaterem meczu, ale zmarnował dwie dogodne okazje do strzelenia gola. Na początku spotkania skrzydłowy znalazł się nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem, piłka po jego strzale minimalnie minęła jednak lewy słupek.

Serię czterech kolejnych porażek przerwała w sobotę SC Bastia, która bez problemu pokonała na własnym boisku piłkarzy z Tuluzy. Bohaterem meczu został 35-letni Sebastien Squillaci, który oba gole zdobył głową po stałych fragmentach gry.

Po trzech meczach bez zwycięstwa komplet punktów zdobyło wreszcie Girondins Bordeaux, pewnie pokonując Olympique Lyon. Na piąte miejsce w tabeli przesunął się zespół SM Caen. Podopieczni Patrice'a Garande'a poradzili sobie z wegetującym w strefie spadkowej AC Ajaccio.

Wyniki 8. kolejki Ligue 1

Stade Rennes - ESTAC Troyes 1:1 (0:1)
0:1 - Jessy Pi 11'
1:1 - Fallou Diagne 71'

Czerwona kartka: Yacouba Sylla 90' - druga żółta kartka (Rennes)

SC Bastia - Toulouse FC 3:0 (3:0)
1:0 - Julian Palmieri 8'
2:0 - Sebastien Squillaci 31'
3:0 - Sebastien Squillaci 43'

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 3:1 (3:0)
1:0 - Wahbi Khazri 17'
2:0 - Jaroslav Plasil 40'
3:0 - Pablo 45+1'
3:1 - Claudio Beauvue 78'

SM Caen - AC Ajaccio 2:0 (1:0) 1:0 - Ronny Rodelin 28' 2:0 - Emmanuel Imorou 55'