Liga Młodzieżowa: Zwycięstwo Legii Warszawa w historycznym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W pierwszym meczu I rundy el. Ligi Młodzieżowej Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Liteks Łowecz 2:1. To pierwsze w historii zwycięstwo polskiej drużyny w tych rozgrywkach.

Legia wyszła na prowadzenie już w 9. minucie gry za sprawą Adama Ryczkowskiego, któremu przy trafieniu asystował Michał Trąbka. Bułgarzy wyrównali tuż po przerwie dzięki Tonisławowi Jordanowowi, ale Polacy odzyskali prowadzenie w 84. minucie, gdy Filip Karbowy wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Robercie Bartczaku.

Rewanżowy mecz I rundy el. Ligi Młodzieżowej Legia - Liteks odbędzie się 20 października w Nowym Dworze Mazowieckim.

Spotkanie Liteks - Legia było debiutem polskiego zespołu w Lidze Młodzieżowej. Rozgrywki te zostały powołana do życia w 2013 roku. W dwóch pierwszych edycjach brały udziały jedynie juniorskie zespoły uczestników Ligi Mistrzów, a od sezonu 2015/2016 występują w niej 64 drużyny: 32 zespoły U-19 klubów z LM oraz 32 mistrzów krajowych z lig niżej notowanych. W polskim przypadku jest to zwycięzca Centralnej Ligi Juniorów, czyli w bieżącej edycji Legia Warszawa.

W rozgrywkach mogą występować piłkarze do 19. roku życia, ale UEFA dopuściła możliwość zgłoszenia trzech zawodników U-20.

Liteks Łowecz - Legia Warszawa  1:2 (0:1) 0:1 - Adam Ryczkowski 9' 1:1 - Tonisław Jordanow 52' 1:2 - Filip Karbowy (k.) 84'

Liteks: Petyr Petrow - Wiktor Micakow, Martin Simeonow, Kristijan Sławow, Angeł Laskow - Czawdar Iwajłow (79' Waleri Christow), Emił Petrow, Galin Minkow (60' Joan Petrow) - Kirił Despodow, Tonisław Jordanow, Aleksandyr Georgijew.

Legia: Radosław Majecki - Jakub Szrek, Mateusz Żyro, Arkadiusz Najemski (82' Bartosz Skowron), Mateusz Hołownia - Konrad Michalak (69' Tomasz Nawotka), Filip Karbowy, Adrian Małachowski, Michał Trąbka (57' Miłosz Szczepański), Robert Bartczak - Adam Ryczkowski.

Żółte kartki: Wiktor Micakow, Kirił Despodow (Litex) oraz Robert Bartczak.

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)