Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia: Zabójcza końcówka Arki

W meczu 11. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz przegrała u siebie z Arką Gdynia 1:2. Gospodarze prowadzili do 78. minuty, ale w końcówce gdynianie zdołali odwrócić losy spotkania.

Łukasz Witczyk

Przed spotkaniem obie drużyny były w diametralnie innych nastrojach. Olimpia Grudziądz po słabym początku sezonu zajmowała dopiero 17. miejsce w ligowej tabeli, co dla zespołu mającego wysokie aspiracje było wynikiem znacznie poniżej oczekiwań. Z kolei gdynianie do strefy premiowanej awansem tracili zaledwie dwa "oczka" i to oni na papierze byli faworytem piątkowej konfrontacji w Grudziądzu.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie goli, lecz zawodnikom brakowało dokładności i skuteczności. Tym samym na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. Mecz ożywił się po przerwie. W 49. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie. Wówczas Donald Djousse zagrał piłkę do Kamila Kurowskiego, a ten mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Konradowi Jałosze.

Następnie gdynianie rzucili się do odrabiania strat, ale gospodarze umiejętnie grali w obronie i zażegnywali niebezpieczeństwu pod własną bramką. Arkowcy jednak atakowali coraz śmielej. W 75. minucie dobrą okazję zmarnował Rafał Siemaszko, ale już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Przemysław Stolc, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Patriku Lomskim.

W końcówce Arka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 86. minucie po strzale Nalepy świetną interwencją popisał się Bartosz Fabiniak, ale niespełna 120 sekund później bramkarz Olimpii był już bezradny. Rashid Yussuff świetnie odnalazł się w polu karnym rywali i skierował piłkę do siatki. Tym samym gdynianie odwrócili losy spotkania i pogrążyli Olimpię w marazmie.

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 1:2 (0:0)
1:0 - Kamil Kurowski 49'
1:1 - Przemysław Stolc (k.) 78'
1:2 - Rashid Yussuff 88'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Tomasz Lewandowski, Marcin Woźniak, Wojciech Reiman, Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (74' Dejan Zigon), Marcin Kaczmarek, Robert Szczot (65' Patryk Skórecki), Donald Djousse (78' Fabian Pawela).

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Przemysław Stolc, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Marcus Vinicius da Silva (67' Patrik Lomski), Antoni Łukasiewicz (73' Rashid Yussuff), Michał Nalepa, Miroslav Bożok, Rafał Siemaszko (0' Damian Mosiejko), Paweł Abbott.

Żółte kartki: Marcin Kaczmarek (Olimpia Grudziądz) oraz Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Marcin Warcholak, Miroslav Bożok (Arka Gdynia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).