Kokpit Kibice

Górnik Zabrze zagra charytatywnie z Foto-Higieną Gać

Piłkarze Górnika Zabrze nie będą próżnować w trakcie przerwy reprezentacyjnej. W piątek śląski zespół w meczu charytatywnym w Oławie zmierzy się z III-ligową Foto-Higieną Gać.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Dochód ze sparingowego meczu zostanie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego, który przeszedł przeszczep twarzy i zbiera fundusze na rehabilitację oraz chorej na toksoplazmozę, mózgowe porażenie dziecięce i epilepsje, 3,5 letniej Natalii Zezuli. Rozegranie meczu pomiędzy Foto-Higieną Gać i Górnik Zabrze to inicjatywa Bronisława Paszyńskiego, oławskiego przedsiębiorcy, który włączył się w pomoc poszkodowanym.

W imprezie udział wezmą między innymi legendarni piłkarze Górnika Zabrze: Stanisław Oślizło i Jan Banaś. Śląski zespół ma wystąpić w możliwie najsilniejszym składzie. - Zobaczymy, kto pojedzie na ten mecz, mamy bowiem jeszcze trochę czasu. Najważniejszy jest szczytny cel - przyznał trener Górnika, Leszek Ojrzyński.

Pierwotnie rywalem Górnika Zabrze miała być Miedź Legnica, lecz I-ligowiec nie zdołał przełożyć meczu z PGE GKS-em Bełchatów. - Legnicką Miedź zastąpi drużyna z Gaci, w której gra sporo piłkarzy z Oławy, więc będziemy mieli w tym pojedynku także nasze lokalne akcenty, o co prosili oławscy kibice - powiedział organizator spotkania, Bronisław Paszyński.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×