Wślizg "Lewego" i Twitter eksplodował z radości!

Gdy kibice już oswoili się z porażką w Glasgow, Robert Lewandowski przywrócił Biało-Czerwonym szansę na bezpośredni awans na Euro 2016. Po triumfalnym wślizgu "Lewego" polski Twitter po prostu eksplodował z radości!

Maciej Kmita
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

Polska prowadziła na Hampden Park już od 3. minuty, gdy Robert Lewandowski wykorzystał prostopadłe podanie Arkadiusza Milika i pokonał Davida Marshalla w sytuacji sam na sam. Przed przerwą Szkotom udało się doprowadzić do remisu po kapitalnym uderzeniu Matta Ritchiego z dystansu. Z kolei po godzinie gry świetnym strzałem z narożnika pola karnego Łukasza Fabiańskiego zaskoczył Steven Fletcher.

Porażka 1:2 mocno skomplikowałaby Polsce sprawę awansu na Euro 2016, ale w czwartej minucie doliczonego czasu Robert Lewandowski wślizgiem wepchnął piłkę za linię bramkową, doprowadzając do remisu 2:2. Ten wynik oznacza, że Szkoci pożegnali się z już z marzeniami o awansie, a Biało-Czerwoni obronili pozycję wicelidera grupy D i wciąż mogą dostać się na XV Mistrzostwa Europy bez konieczności występu w barażach.

Jak na mecz w Glasgow zareagował polski Twitter?

Majdan o Lechu: stałby się cud, gdyby od następnego meczu zaczęli wygrywać