II liga: ROW 1964 Rybnik pokazał zęba, druga wpadka Siarki Tarnobrzeg

Klub z Rybnika nie okupuje już ostatniego miejsca w tabeli II ligi dzięki zwycięstwu 3:2 z Siarką Tarnobrzeg. Przyjezdni prowadzili, ale nie zachowali koncentracji i zaliczyli drugą wpadkę z rzędu.

ROW 1964 Rybnik / ROW 1964 Rybnik

Siarka Tarnobrzeg wybrała się na teren czerwonej latarni II ligi z zamiarem poprawienia sobie samopoczucia po porażce 0:4 z Radomiakiem Radom. Już po kilku minutach było wiadomo, że z Rybnika wyjedzie minimum z golem. Szymon Martuś skorzystał z błędu Patryka Procka i z bliska kopnął piłkę do bramki na wagę prowadzenia Siarki.

ROW 1964 Rybnik nie podłamał się sytuacją. Piłkarze Dietmara Brehmera zaczęli się odgryzać, a gra wyrównała się. Siarka cofnęła się i zaczął się chyba najmniej interesujący fragment meczu, do którego najlepiej pasuje słowo wyczekiwanie. Rybniczanie poprawili swoje położenie w 35. minucie. Konkretnie zrobił to Gabriel Nowak po asyście Mariusza Muszalika.

Wyrównanie pobudziło gospodarzy do ataku i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Sędzia przyznał rzut karny po faulu Konrad Stępnia, a jedenastkę w gola zamienił Muszalik. Doświadczony pomocnik miał już na koncie dwa punkty do klasyfikacji kanadyjskiej, a to nie było ostatnie słowo.

Po przerwie ROW miał dwie szanse na trzeciego gola. Sebastian Siwek spudłował, a Paweł Mandrysz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Trenerzy obu drużyn sięgnęli po rezerwowych, a ci dokonali korekty wyniku. Na 3:1 strzelił Radosław Dzierbicki po akcji dwóch pokoleń piłkarskich, ponieważ następną asystę zanotował Muszalik.

Siarkę było stać tylko na zmniejszenie rozmiaru porażki dzięki strzałowi Doriana Buczka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Trener Włodzimierz Gąsior zapowiadał niedawno, że jego młoda drużyna jest narażona na wahania formy. Porażka 2:3 w Rybniku jest jej drugą wpadką z rzędu i bardzo realne, że Siarka wypadnie poza miejsca premiowane awansem lub barażem.

ROW 1964 Rybnik wygrał pierwszy raz od niespełna czterech tygodni i nie jest już czerwoną latarnią II ligi. Wątpliwe, że wróci na dno po sobotnich meczach. Rybniczanie walczą w tym sezonie z rywalami, ze swoją niemocą i problemami finansowymi. W tej sytuacji klub powinien zastanowić się, jak przyciągnąć kibiców na trybuny. W piątek świeciły one pustkami. Pierwsze zaproszenie wysłali piłkarze.

ROW 1964 Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:1)
0:1 - Szymon Martuś 4'
1:1 - Gabriel Nowak 35'
2:1 - Mariusz Muszalik (k.) 43'
3:1 - Radosław Dzierbicki 81'
3:2 - Dorian Buczek 87'

ROW 1964: Patryk Procek – Jan Janik, Marcin Grolik, Marek Krotofil, Dawid Gojny - Sebastian Siwek (69' Radosław Dzierbicki), Mariusz Muszalik, Szymon Jary, Gabriel Nowak, Paweł Mandrysz (83' Paweł Jaroszewski) - Szymon Popiela (62' Patryk Dudziński).

Siarka: Kamil Beszczyński - Tomasz Przewoźnik, Konrad Stępień, Kamil Kościelny, Krzysztof Suchecki (79' Fabian Woźniak) - Maciej Domański, Marcin Stefanik, Marcin Stromecki (74' Mariusz Korzępa), Jakub Więcek (46' Sebastian Mandzelowski), Kamil Jakubowski (60' Dorian Buczek) - Szymon Martuś.

Żółte kartki: Muszalik, Dzierbicki, Procek, Janik (ROW) oraz Stefanik, Suchecki, Stępień, Przewoźnik (Siarka).

18 Okocimski Brzesko 34 7 4 23 23:71 25

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!