2. Bundesliga: Kosecki lepszy od Przybyłki, Piosska i Klicha, zwycięski debiut Effenberga

SV Sandhausen z Jakubem Koseckim w składzie pokonał w meczu 11. kolejki 2. Bundesligi 1.FC Kaiserslautern. Porażki doznał Eintracht Brunszwik, w którym występują Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk.

Jakub Kosecki, Kacper Przybyłko i Marcus Piossek rozpoczęli pojedynek na Hardtwaldstadion w podstawowym składzie, a napastnik Czerwonych Diabłów nie popisał się przy straconym golu. To po jego zagraniu we własnym polu karnym zaskoczony obrońca Stipe Vucur zaskoczył własnego bramkarza.

Przybyłko oraz Piossek boisko opuścili w 65. minucie, a jednego z nich zastąpił Mateusz Klich, który powrócił do gry w 1.FCK po przerwie (poprzednio w meczu ligowym wziął udział 11 września). Pomocnik nie pomógł zespołowi Konrada Fuenfstuecka uratować remisu i z wygranej cieszyli się gospodarze. Kosecki był bardzo aktywny, często pokazywał się do gry i sprawiał problemy rywalom, a został zmieniony dopiero w 83. minucie.

Zwycięski debiut w roli trenera SC Paderborn zaliczył legendarny piłkarz Borussii Moenchengladbach i Bayernu Monachium Stefan Effenberg. Zespół młodego szkoleniowca pokonał u siebie znacznie wyżej notowanego przeciwnika z Brunszwiku i opuścił strefę spadkową. Całe zawody wśród przegranych rozegrali Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk.

SC Paderborn 07 - Eintracht Brunszwik 2:0 (1:0) 1:0 - Stoppelkamp 18' 2:0 - Proschwitz 82'

SV Sandhausen - 1.FC Kaiserslautern 1:0 (1:0) 1:0 - Vucur (sam.) 39'

Czerwona kartka: Klingmann /74' za drugą żółtą/ (Sandhausen)