LE: Gwiazdor Borussii Dortmund zgasił zapał Azerów

Gabala FK zaczęła mecz z Borussią bardzo odważnie, ale nie miała w składzie zawodnika, który zrobiłby różnicę - takiego jak Pierre-Emerick Aubameyang, który ustrzelił hat-trick i zapewnił gościom zwycięstwo 3:1!

Szymon Mierzyński

Azerowie przystąpili do rywalizacji z niesamowitym animuszem, a publiczność zgromadzona na Bakcell Arenie przecierała oczy ze zdumienia, bo w pierwszych fragmentach jej ulubieńcy mieli kilka stuprocentowych sytuacji. Najpierw zupełnie niepilnowany Sergei Zenjov przestrzelił głową z kilku metrów, chwilę później Matthias Ginter w ostatniej chwili uprzedził na 5. metrze Dodo, z kolei w 11. minucie wybił piłkę z linii bramkowej po tym jak Brazylijczyk przerzucił ją nad Romanem Weidenfellerem.

Ta indolencja była dla Gabali brzemienna w skutkach, bo gdy do głosu doszedł Pierre-Emerick Aubameyang, efekty były piorunujące. Reprezentant Gabonu dał Borussii prowadzenie cudownym strzałem sprzed pola karnego, a w 38. minucie skutecznie podciął piłkę nad Dmytro Bezotosnijem.

Po przerwie Azerowie byli już pogodzeni z porażką, mimo to zobaczyliśmy jeszcze dwie bramki. Najpierw hat-trick skompletował Aubameyang, który dobił uderzenie Svena Bendera, zaś w doliczonym czasie w dużym zamieszaniu honorowego gola dla Gabali zdobył Dodo.

Na Bakcell Arenie zobaczyliśmy w czwartek jednego Polaka. Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 63. minucie, zastępując Ilkaya Gundogana. Nie wystąpił natomiast bramkarz gospodarzy, Dawid Pietrzkiewicz, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Gabala FK - Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
0:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 31'
0:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 38'
0:3 - Pierre-Emerick Aubameyang 72'
1:3 - Dodo 90+3'

Gabala FK: Dmytro Bezotosnij - Arif Daszdemirow, Witalij Wernydub, Vojislav Stanković, Ricardinho, David Meza (83' Rashad A. Sadygow), Ołexij Gaj, Sergei Zenjov (79' Ermin Zec), Facundo Pereyra (60' Samir Zargarow), Dodo, Ołexij Antonow.

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller - Matthias Ginter, Sokratis Papastathopoulos, Mats Hummels (63' Łukasz Piszczek), Joo-Ho Park (69' Marcel Schmelzer), Ilkay Gundogan (63' Sven Bender), Julian Weigl, Jonas Hofmann, Shinji Kagawa, Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Vojislav Stanković (Gabala FK) oraz Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund).