LM: Białorusini bez szans z Barceloną

BATE Borysów nie miało żadnych szans w meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną i przegrało na Camp Nou 0:3. Pierwsze skrzypce grał Neymar, który maczał palce przy wszystkich golach.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/ANDREU DALMAU / PAP/EPA/ANDREU DALMAU

Zgodnie z przewidywaniami od pierwszych minut przewagę osiągnęli gospodarze. Długo wymieniali podania, a indywidualnymi akcjami popisywał się Neymar. Brazylijczyk był dobrze dysponowany tego wieczoru i goście mieli spory problem, aby zatrzymać go.

Luis Enrique spodziewał się łatwej przeprawy, a na pewno nie chciał, żeby któryś z jego podopiecznych odniósł kontuzję. Tymczasem w 20. minucie był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Za Ivana Rakitica na murawie zameldował się Munir El Haddadi.

Dwa kwadranse bez utraty gola wytrzymali mistrzowie Białorusi. Po ofensywnej akcji w polu karnym gości upadł Munir i sędzia zdecydował się wskazać na "wapno". Do futbolówki podszedł Neymar, zmylił bramkarza i umieścił ją w siatce.

Chwilę później mogło być 2:0. Adriano Correia z impetem wpadł w pole karne, uderzył obok golkipera, ale też i obok słupka. To była ostatnia godna uwagi akcja w pierwszej połowie.

Barcelona prowadziła 1:0, ale nie podkręcała tempa. BATE ustawione głęboko na własnej połowie starało się kontrować, jednak wypady gości można było policzyć na palcach jednej ręki.

W 60. minucie drużyna z Katalonii zdobyła drugiego gola. Neymar wypatrzył Luisa Suareza przed polem karnym, który zwodem minął obrońcę, a następnie z 14 metrów płaskim strzałem trafił do siatki rywali.

Urugwajczyk odwdzięczył się Neymarowi siedem minut przed końcem. W niezłej sytuacji zdecydował się na podanie do Brazylijczyka, który tylko dostawił nogę. Suarez mógł w tej sytuacji strzelać, ale nie postąpił egoistycznie.

Barcelona wygrała 3:0 i ma na koncie 10 punktów, a BATE pozostaje z trzema "oczkami" na koncie.

FC Barcelona - BATE Borysów 3:0 (1:0)
1:0 - Neymar (k.) 30'
2:0 - Luis Suarez 60'
3:0 - Neymar 83'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Dani Alves, Thomas Vermaelen, Javier Mascherano, Adriano Correia, Sergio Busquets (76' Gerard Gumbau), Andres Iniesta (68' Marc Bartra), Ivan Rakitić (20' Munir El Haddadi), Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar.

BATE: Sergey Chernik - Vitali Gajduchik, Nemanja Milunovic, Filip Mladenovic, Denis Polyakov, Evgeniy Yablonski, Aleksandr Volodko (68' Nemanja Nikolic), Igor Stasevich, Maksim Volodko (78' Aleksey Rios), Mikhail Gordeychuk, Dmitri Mozolevski (61' Aleksandr Hleb).

Żółte kartki: Dani Alves (Barcelona) oraz Filip Mladenovic, Dmitri Mozolevski, Nemanja Nikolic (BATE).

Sędzia: Istvan Vad (Węgry).