Serie A: Dłuższa przerwa w grze motoru napędowego AS Roma

Mohamed Salah w ostatnich tygodniach był wiodącym piłkarzem AS Roma. Najbliższe tygodnie spędzi jednak poza zespołem Rudiego Garcii z powodu kontuzji, której doznał w derbowym meczu z Lazio.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Ettore Ferrari / PAP/EPA / Ettore Ferrari

Mohamed Salah doznał kontuzji kostki w drugiej połowie derbów Rzymu z Lazio w starciu z Senadem Luliciem. Nie był w stanie kontynuować gry, a badania wykazały, że będzie musiał pauzować od 4 do 6 tygodni. Jeśli przerwa potrwa półtora miesiąca, to uwzględniając czas niezbędny do odbudowania formy, w tym roku nie pojawi się już na boisku.

Egipcjanin opuścił tylko jedno spotkanie AS Roma w bieżącym sezonie (3:1 z Udinese), kiedy pauzował za czerwoną kartkę. W pozostałych 15 występach należał do najlepszych zawodników i był motorem napędowym Giallorossich, świetnie współpracując z Radją Nainggolanem, Miralemem Pjaniciem i Gervinho. Strzelił 6 goli i dwukrotnie asystował.

Trener Rudi Garcia może zastąpić Salaha Iago Falque, który czasami pojawia się w podstawowym składzie, albo rezerwowym Juanem Manuelem Iturbe. Argentyńczyk przed rokiem był wielką nadzieją rzymian, ale nie spełnił oczekiwań, a teraz jest wyraźnie w cieniu Salaha (tylko 228 minut gry i jeden gol).

"W marcu zagramy z Irlandią Północną i Chorwacją"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)