Primera Division: Kolejka w cieniu El Clasico. Atletico wskoczy na drugą lokatę?

Cały piłkarski świat elektryzuje starcie na linii Real Madryt - FC Barcelona. Jakie jeszcze spotkania odbędą się w ramach 12. kolejki Primera Division?

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/ANDREU DALMAU / PAP/EPA/ANDREU DALMAU

W przypadku straty punktów przez Real Madryt na pozycję wicelidera może wskoczyć rywal zza miedzy - Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone przed przerwą reprezentacyjną nie błyszczeli formą, a po 2 remisach wygrali ze Sportingiem Gijon dzięki bramce w ostatnich sekundach meczu! Przełamał się Antoine Griezmann, a wciąż na 100 gola w barwach "Los Colchoneros" czeka Fernando Torres, który właśnie na stadionie najbliższego rywala, Realu Betis, w 2003 roku fantastycznie strzelił z woleja i umieścił piłkę w samym okienku bramki. Napastników będzie wspierać najlepszy gracz Atletico w październiku, Yannick Ferreira Carrasco, a na środek obrony powróci rekonwalescent Jose Maria Gimenez.

Na trenerski debiut w Realu Sociedad czeka były szkoleniowiec Celty Vigo i rezerw Barcelony - Eusebio Sacristan. 51-latek przejął Basków na 16. miejscu, a na początek czeka go domowe starcie z Sevilla FC. Andaluzyjczycy są w dobrych nastrojach - przed przerwą na spotkania międzynarodowe pokonali Real Madryt 3:2. W zespole Unaia Emery'ego pojawią się gwiazdy tamtej konfrontacji - Jewhen Konoplianka oraz Grzegorz Krychowiak.

Punktami z Realem Madryt może zrównać się Celta Vigo, która w derbach Galicji zagra na boisku Deportivo La Coruna. Będzie to jedno z najbardziej interesujących starć w historii tych meczów. Ekipy mają zwyżkę formy i w tym sezonie mogą namieszać w górnej połówce tabeli. Celta ma najlepszy bilans spośród wszystkich ekip na wyjazdach (4 zwycięstwa i remis), z kolei Deportivo tylko 2-krotnie poniosło porażkę (lepszym wynikiem może poszczycić się jedynie Real Madryt).