Holandia: Kolejny gol Arkadiusza Milika! Ajax znów gromi

W sobotnim meczu 13. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam rozgromił Cambuur Leeuwarden 5:1, a jedną z bramek dla lidera holenderskiej ekstraklasy zdobył Arkadiusz Milik.

Maciej Kmita
PAP

W przeciwieństwie do ostatniego przed przerwą reprezentacyjną spotkania z Feyenoordem Rotterdam (1:1) Arkadiusz Milik znalazł się w wyjściowym składzie ekipy Franka de Boera i rozegrał pełne 90 minut. Sebastian Steblecki natomiast obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych gości.

Ajax objął prowadzenie w 25. minucie po golu Joela Veltmana, ale szybko je stracił, gdy Jaspera Cillessena pokonał Sander van de Streek. Po 27 minutach wicemistrzowie Holandii prowadzili jednak już 2:1 za sprawą właśnie Milika, który głową wykorzystał dośrodkowanie Nemanji Gudelja z rzutu rożnego.

Tym razem ekipa z Amsterdamu nie dała sobie odebrać przewagi. Jeszcze przed przerwą dwie kolejne bramki dla Ajaksu zdobył Davy Klaassen, a po zmianie stron wynik spotkania na 5:1 ustalił Amin Younes.

Dla Milika to szóste ligowe trafienie w 11. występie w bieżącym sezonie. Dorobek Polaka uzupełnia pięć asyst, co oznacza, że jest on liderem klasyfikacji kanadyjskiej Eredivisie.

Licząc wszystkie rozgrywki, w których występuje Ajax, Milik ma na koncie osiem goli i osiem asyst. Większego wkładu w zdobycz bramkową zespołu trenera de Boera nie ma żaden inny zawodnik.

Po 13 kolejkach drużyna Milika ma na koncie 32 punkty i jest liderem Eredivisie.

Ajax Amsterdam - SC Cambuur Leeuwarden 5:1 (4:1)
1:0 - Veltman 25'
1:1 - van de Streek 27'
2:1 - Milik 29'
3:1 - Klaassen 38'
4:1 - Klaassen 45'
5:1 - Younes 61'