LE: Borussia Dortmund poległa w Rosji! FK Krasnodar już z awansem!

Borussia Dortmund doznała pierwszej porażki w fazie grupowej Ligi Europy. Ekipa Thomasa Tuchela przegrała z FK Krasnodar 0:1. Dzięki temu gospodarze zapewnili sobie awans do 1/16 finału.

Szymon Mierzyński
PAP

Rozstrzygnięcie na stadionie Kubania miało miejsce już w 2. minucie. Wówczas Paweł Mamajew pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Matsa Hummelsa na Mauricio Pereyrze.

Borussia stworzyła więcej sytuacji, ale była nieskuteczna i gospodarze dowieźli skromne prowadzenie do końca. Dzięki temu - tak jak zespół z Dortmundu - są już pewni udziału w 1/16 finału Ligi Europy. Oba zespoły mają teraz po 10 oczek.

Od początku wystąpili w czwartek Artur Jędrzejczyk i Łukasz Piszczek. Zawodnik FK Krasnodar zagrał w pełnym wymiarze czasowym, zaś drugi z reprezentantów Polski opuścił boisko w 80. minucie (zastąpił go Matthias Ginter). Obaj byli aktywni i spisali się bardzo solidnie.

Niesamowitą końcówkę miało spotkanie w Borysowie, gdzie Dinamo Mińsk podejmowało Viktorię Pilzno. W 90. minucie czerwoną kartkę w białoruskim zespole otrzymał Oleg Veretilo, mimo to chwilę później gospodarze strzelili zwycięską bramkę. Jej autorem był Nenad Adamović, który skutecznie dobił własne uderzenie z rzutu karnego. Dinamo nie liczy się jednak w walce o awans, bo zapunktowało dopiero po raz pierwszy.

Nadzieję na wyjście z grupy może mieć natomiast Rubin Kazań, który wygrał z FC Sion 2:0. Szwajcarzy już od 34. minuty grali w osłabieniu (sędzia wyrzucił z boiska Biramę Ndoye) i w drugiej połowie rosyjska ekipa zdołała to wykorzystać. Teraz ma pięć oczek i zajmuje 3. miejsce w tabeli.

gr. C: FK Krasnodar - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
1:0 - Paweł Mamajew (k.) 2'

FK Krasnodar: Andrij Dykan - Artur Jędrzejczyk, Andreas Granqvist, Witalij Kaleszin, Ragnar Sigurdsson, Paweł Mamajew (84' Ricardo Laborde), Odił Achmedow (85' Dmitrij Torbinski), Mauricio Pereyra (75' Jurij Gazinski), Charles Kabore, Ari, Fiodor Smołow.

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller - Mats Hummels, Łukasz Piszczek (80' Matthias Ginter), Marcel Schmelzer, Julian Weigl (86' Moritz Leitner), Sven Bender, Jonas Hofmann (68' Adnan Januzaj), Ilkay Gundogan, Henrich Mchitarjan, Gonzalo Castro, Adrian Ramos.

Żółte kartki: Mauricio Pereyra, Charles Kabore, Artur Jędrzejczyk, Ari (FK Krasnodar) oraz Mats Hummels (Borussia Dortmund).

Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia).