Lewandowski w Księdze Rekordów Guinnessa

Robert Lewandowski jest już oficjalnie w Księdze Rekordów Guinnessa. W poniedziałek napastnik reprezentacji Polski odebrał certyfikaty swojego wrześniowego wyczynu.

Jacek Stańczyk

Najszybszy hat-trick w historii Bundesligi (3.22 min) , najszybciej strzelone cztery gole (5.42 min) i najszybciej strzelone pięć bramek (8.59 min). Do tego Polak jest jedynym rezerwowym w historii, który strzelił pięć goli. Tego wszystkiego reprezentant Polski dokonał we wrześniowym meczu ligowym z VfL Wolfsburg.

Przypomnijmy, Robert Lewandowski na boisku pojawił się po przerwie, w dziewięć minut zdobył pięć bramek, a Bayern wygrał 5:1.

Buty Lewandowskiego z tego spotkania trafiły na aukcję. Pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.