Zwycięstwo Realu w cieniu kompromitacji! "Królewscy" wykluczeni z Pucharu Króla?

W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla pomiędzy Cadiz CF i Realem Madryt, w zespole gości wystąpił nieuprawniony do gry Denis Czeryszew. Mecz zakończył się pewną wygraną "Królewskich", ale wkrótce klub powinien zostać wykluczony z rozgrywek!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/Juan Herrero / PAP/EPA/Juan Herrero

Informacja o fatalnej pomyłce Realu Madryt pojawiła się już w trakcie pierwszej połowy spotkania. W pierwszym składzie trener Rafael Benitez desygnował do gry Denisa Czeryszewa, który nie odpokutował kary za trzy żółte kartki z poprzedniego sezonu Pucharu Króla, kiedy grał jeszcze w barwach Villarreal.

Pierwsze minuty meczu należy właśnie do 25-latka. W 3. minucie przyjął w polu karnym doskonałe dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza i trafił do siatki. Wtedy nie sądził, że ten mecz zakończy się wielką kompromitacją klubu i to z jego powodu. Jeszcze przed przerwą miejscowi kibice ochoczo zagrzewali do boju swoich pupili, a na trybunach, mimo gola dla Realu, można było wyczuć atmosferę fiesty.

Po zmianie stron już cały stadion żył informacjami medialnymi. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy trener Realu... zdjął Czeryszewa, co tylko rozśmieszyło zgromadzonych kibiców. Z kolei przy ławkach rezerwowych i w lożach dla VIP-ów meczem mało kto się interesował - większość spoglądała w telefony komórkowe w poszukiwaniu prawnych rozwiązań całej sprawy.

Tymczasem na boisku z bardzo dobrej strony prezentował się duet Isco - James. Hiszpan zapisał na swoim koncie dublet, a Kolumbijczyk przy jednym z trafień ponownie asystował. Wielkiej radości po golach jednak nie było. Cały stadion eksplodował za to w 88. minucie, kiedy bramkę dla gospodarzy zdobył Kike Marquez.

Cadiz ma czas do czwartku do godz. 14:00 na złożenie odwołania. Zgodnie z regulaminem, po takim kroku Real Madryt zostanie wyrzucony z rozgrywek Pucharu Króla. Taki los, z tego samego powodu, spotkał w tej edycji już Osasunę Pampeluna.

***
Swoje pierwsze wyjazdowe mecze wygrały ekipy Sevilli i Valencii. Trener Andaluzyjczyków pierwszy raz w tym sezonie dał odpocząć Grzegorzowi Krychowiakowi, a koledzy Polaka pokonali III-ligowy Logrones 3:0. Również trzy bramki strzelili piłkarze "Nietoperzy", choć mecz z Barakaldo zaczęli od straty gola. Było to pierwsze spotkanie Valencii bez trenera Nuno Espirito Santo na ławce. Portugalczyk zrezygnował z pracy na Mestalla, a wkrótce zastąpi go Gary Neville.

Pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Króla:

Cadiz CF - Real Madryt 1:3 (0:1)
0:1 - Denis Czeryszew 3'
0:2 - Isco 65'
0:3 - Isco 74'
1:3 - Kike Marquez 88'

Skład Realu Madryt: Kiko Casilla - Lucas Vazquez, Nacho, Pepe (89' Alvaro Tejero), Alvaro Arbeloa - Marcos Llorente, Casemiro, Isco - James Rodriguez (78' Philipp Lienhart), Jese, Denis Czeryszew (46' Mateo Kovacić).

Barakaldo - Valencia CF 1:3 (1:1)
1:0 - Arroyo 16'
1:1 - Joao Cancelo 19'
1:2 - Jose Gaya 65'
1:3 - Dani Parejo (k.) 90'

Czerwona kartka: Jaume Valens /89'/ (Barakaldo).

1:3 - John Guidetti 74'

Llagostera - Deportivo La Coruna 1:2 (1:0)
1:0 - Juanjo Exposito 22'
1:1 - Federico Cartabia 61'
1:2 - Oriol Riera 74'

Czerwona kartka: Luisinho /65', za druga żółtą/ (Deportivo).

Real Betis - Sporting Gijon 2:0 (0:0)
1:0 - Alvaro Vadillo 47'
2:0 - Vargas 90'

Rayo Vallecano -Getafe CF 2:0 (2:0)
1:0 - Lass Bangoura 6'
2:0 - Patrick Ebert 28'

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)