Premier League: Sensacyjny lider! Koniec passy Vardy'ego

Leicester City po 15. kolejce Premier League awansowało na fotel lidera. Lisy rozprawiły się ze Swansea City i ograły drużynę Łukasza Fabiańskiego aż 3:0.

Bartosz Zimkowski
Newspix

Dzięki porażce Manchesteru City ze Stoke City Leicester City stanęło przed szansą awansu na pierwsze miejsce w tabeli. Musiało ograć na Liberty Stadium Swansea City i tak też zrobiło. Nic dziwnego, gdy w swoim składzie ma się takiego gracza jak choćby Riyad Mahrez, który strzelił wszystkie trzy gole dla Lisów.

Przy żadnej z nich nie zawinił Łukasz Fabiański. Polski golkiper nie był jednak w stanie zapobiec bolesnej porażce Łabędzi, ale swoją cudowną passę zakończył Jamie Vardy. Reprezentant Anglii strzelał gole w ostatnich jedenastu spotkaniach i pobił rekord Ruuda van Nistelrooy'a. Leicester awansowało na fotel lidera i ma dwa punkty przewagi nad Arsenalem.

Kanonierzy mieli sporo problemów z graczami Sunderlandu przez pierwsze 30 minut. 17. drużyna Premier League postawiła wysokie wymagania i powinna była jako pierwsza objąć prowadzenie.

Tymczasem Kanonierzy w pierwszej dogodnej sytuacji zmusili do kapitulacji bramkarza rywali. Dwunastą asystę w sezonie zaliczył Mesut Oezil. Tuż przed przerwą skiksował Olivier Giroud i sam pokonał Petra Cecha. Francuz w pełni zrehabilitował się w drugiej połowie, gdy trafił już do właściwej bramki, a kropkę nad "i" postawił Aaron Ramsey. Arsenal zwyciężył 3:1.

Ostatnia w tabeli Aston Villa zdołała uzyskać punkt na St Marys Stadium w pojedynku z Southampton. Goście długo nawet prowadzili i mieli szansę na drugie zwycięstwo w sezonie, lecz ich plany pokrzyżował Oriol Romeu. Na dziesięć ostatnich meczów Aston Villa zdobyła zaledwie dwa punkty.