Eredivisie: Feyenoord zgodnie z planem, wpadka FC Utrecht

Nie było niespodzianki na The Kuip gdzie Feyenoord Rotterdam pokonał, choć zaledwie 1:0, Vitesse Arnheim. Niespodziewanie natomiast punkty potknął się FC Utrecht, który na własnym boisku został rozgromiony przez walczący o utrzymanie w Eredivisie VVV Venlo.

Daniel Rosół

FC Utrecht miał bez problemów poradzić sobie z VVV Venlo, który przed niedzielną serią spotkań zajmował ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jednak czerwona kartka dla Tima Cornelisse, którą obrońca gospodarzy ukarany został już w 16. minucie i skutecznie wykorzystany rzut karny przez Sandro Calabro kilkadziesiąt sekund później pokrzyżowały plany drużyny Willema van Hanegema. W 39. i 49. minucie sposób na Wesley?a De Ruitera znalazł Jason Oost, a dziesięć minut przed końcem swoją drugą bramkę zdobył Calabro. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w przedostatniej minucie po trafieniu Randy?ego Woltersa.

Gol Jonathana De Gumzana dał Feyenoordowi skromne zwycięstwo nad Vitesse Arnhem. Goście skończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym już czasie gry czerwoną kartką ukarany zstał Paul Verhaegh.

Kroku Feyenoordowi dotrzymuje NAC Breda, który na wyjeździe, również 1:0, pokonał De Graafschap. Zwycięska barmkę kwadrans przed końcem zdobył Rogier Molhoek po podaniu Anthony;ego Lurlinga. Po 25. kolejce Feyenoord i NAC mają w dorobku 47 punktów ? tyle samo, co Ajax Amsterdam, który w piątek rozgromił 6:2 Spartę Rotterdam.

Trzecią porażkę z rzędu zanotował AZ Alkmaar. Tym razem druzyna Louisa Van Gaala nie sprostała FC Groningen, a bohaterem spotkania był autor ou trafień dla gospodarzy - Marcus Berg.