Turcja: Patryk Tuszyński bohaterem Rizesporu

W piątkowym meczu 17. kolejki tureckiej ekstraklasy Caykur Rizespor pokonał 2:1 Istanbul Basaksehir, a zwycięską bramkę dla swojego zespołu zdobył Patryk Tuszyński.

Maciej Kmita

Patryk Tuszyński rozegrał pełne 90 minut, a na listę strzelców wpisał się w 88. minucie spotkania, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2:1. Polak otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał bramkarza rywali strzałem z 12 metrów.

To pierwszy ligowy mecz, w którym Tuszyński wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka i pierwsze ligowe trafienie Polaka w tym sezonie. Wcześniej były zawodnik Jagiellonii Białystok zdobył dla Rizesporu już trzy bramki, ale wszystkie w spotkaniach Pucharu Turcji. Jego ogólny dorobek w barwach Krogulców to 11 występów, cztery gole i trzy asysty.

Caykur Rizespor - Istanbul Basaksehir 2:1 (0:1)
0:1 - Madureira 41'
1:1 - Kadah 62'
2:1 - Tuszyński 88'