Remis w polskim meczu w Grecji / Gol Grzelaka

W niedzielne popołudnie w ramach 22. kolejki Alpha Etniki doszło do pojedynku pomiędzy "polskimi" klubami. Skoda Xanthi przed własną publicznością podjęła AE Larissa. W meczu tym zmierzyli się ze sobą nasi dwaj rodacy - Rafał Grzelak oraz Maciej Żurawski.

Wojciech Święch

Obaj polscy zawodnicy pojawili się w wyjściowych składach swoich drużyn. Spotkanie zaczęło się udanie dla zespołu Żurawskiego. Już w 4. minucie Larissa objęła prowadzenie. Gola dla przyjezdnych zdobył Ilias Kyriakidis.

W 12. minucie do protokołu meczowego wpisał się Grzelak. Były zawodnik Pogoni Szczecin zobaczył wtedy żóltą kartkę. W 22. minucie Polak w szeregach Skody uderzył mocno zza pola karnego. Jednak golkiper Larissy popisał się znakomitą obroną. Tuż przed przerwą Grzelakowi udało się umieścić futbolówkę w siatce. Przymierzył on z rzutu wolnego w lewy róg bramki i było 1:1. Tym samym pomocnik zdobył swojego czwartego gola w bieżącym sezonie greckiej ekstraklasy.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli więcej bramek. Warto wspomnieć, iż w 88. minucie trzy punkty Skodzie zapewnić mógł Grzelak. Jednak w dogodnej sytuacji nie był on w stanie umieścić piłki w siatce. Jego uderzenie głową z bliskiej odległości minimalnie minęło cel.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Żurawski oraz Grzelak rozegrali spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Skoda Xanthi - AE Larissa 1:1 (1:1)
0:1 - Kyriakidis 4'
1:1 - Grzelak 45'