WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jesienią ruszy budowa nowej bazy treningowej Cracovii w Rącznej

Budowa centrum treningowe Cracovii w podkrakowskiej Rącznej ruszy najwcześniej w drugiej połowie 2016 roku. W czwartek klub i władze gminy Liszki podpisały umowę w sprawie dzierżawy terenu, na którym stanie kompleks.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Na mocy umowy gmina Liszki wydzierżawi Cracovii teren o łącznej powierzchni ok. 6 ha. Klub wybuduje cztery pełnowymiarowe boiska i zaplecze szatniowo-sanitarnego z kameralnym stadionem włącznie. Na terenie ośrodka powstaną również hotel, zaplecze rehabilitacyjne i tzw. mała gastronomia. Według wstępnych szacunków koszt inwestycji w Rącznej wyniósłby ok. 8 milionów złotych.

- To historyczna chwila dla miejscowości Rączna i gminy Liszki. Bardzo się cieszę, że taki klub jak Cracovia zechciał się związać z naszą gmina. To prestiżowe wydarzenie dla naszej gminy, bo rzadko zdarza się, by takie instytucje inwestowały poza Krakowem. Liczymy na to, że to będzie dobra reklama dla Rącznej - mówi wójt gminy Liszki, Paweł Miś.

- Cieszę się, że pan wójt osobiście zaangażował się w budowę centrum w Rącznej. Ta baza treningowa będzie nam bardzo potrzebna. Pragniemy bardzo podziękować lokalnym władzom. W Krakowie nie dałoby się znaleźć takiego terenu, a ten teren w Rącznej jest bardzo korzystnie położony - mówi prezes Cracovii, Janusz Filipiak.

Teren, na którym powstanie baza Cracovii Teren, na którym powstanie baza Cracovii
Miejsce, w którym stanie ośrodek, od stadionu Cracovii dzieli 14 km, a od centrum treningowego przy Wielickiej 101 - 20 km. Kompleks powstanie na terenie, na którym położone jest dziś boisko miejscowego Strażaka. Jedno z boisk wybudowanych przez Cracovię ma służyć właśnie Strażakowi i lokalnej społeczności.

Budowa ma ruszyć w drugiej połowie 2016 roku, najprawdopodobniej już latem, jesienią mają być widoczne efekty pierwszych pracy. - Mamy środki finansowe na ten cel i jesteśmy zdeterminowani do sprawnej realizacji planu - zapewnia prezes Filipiak.


Centrum ma służyć głównie drużynom młodzieżowym i zespołowi rezerw Cracovii. - Ta inwestycja będzie zrobiona głównie dla drużyn juniorskich i pod kątem rozgrywania meczów rezerw oraz Centralnej Ligi Juniorów. Czy I drużyna też będzie tu trenowała? To są decyzje podejmowane na bieżąco przez aktualnego trenera - mówi prezes krakowskiego klubu.

Główną bazą treningową pięciokrotnych mistrzów Polski jest dziś centrum przy Wielickiej 101, w skład którego wchodzą dwa boiska naturalne oraz dwa ze sztuczną nawierzchnią.

Prezes Cracovii zapewnia, że inwestycja w Rącznej nie wpłynie negatywnie na powstanie centrum treningowego na Cichym Kąciku: - Ta inwestycja nie zatrzyma prac rewitalizacyjnych na Cichym Kąciku. Pracę tam idą powoli, ponieważ to teren wrażliwy dla konserwatora zabytków, ale systematycznie realizujemy plan odnowy tego terenu.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×