Premier League: Tottenham rozbił Sunderland, Liga Mistrzów coraz bliżej!

Tottenham źle zaczął mecz z Sunderlandem, ale w przekroju 90 minut był bezdyskusyjnie lepszy i triumfował aż 4:1. Koguty mają coraz pewniejszą pozycję w pierwszej czwórce Premier League!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA

Pierwsze minuty nie zwiastowały okazałego triumfu londyńczyków, bo choć udało im się osaczyć rywala i atakowali ze wszystkich stron, to nie potrafili się do niego dobrać. W 40. minucie przeżyli natomiast szok, bo ekipa Sama Allardyce'a wyszła z zabójczą kontrą. Po podaniu Adama Johnsona Patrick van Aanholt uciekł w polu karnym Dele Alliemu i pokonał Hugo Llorisa świetnym strzałem w krótki róg.

Wydawało się, że po tym ciosie Tottenham będzie przeżywał męki, jednak potrafił odpowiedzieć błyskawicznie i jeszcze przed przerwą sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Wyrównał Christian Eriksen, który skutecznie dobił strzał Harry'ego Kane'a. Przy tej bramce gości mógł uratować Lee Cattermole, który stał na linii, lecz interweniował tak nieporadnie, że piłka wpadła do siatki po jego nodze.

Po przerwie nie było już żadnych wątpliwości kto jest lepszy i gospodarze udokumentowali przewagę aż trzema golami. W 60. minucie ładnym płaskim strzałem przy słupku do siatki trafił Moussa Dembele, zaś siedem minut później - po rykoszecie od Jana Kirchhoffa - dublet skompletował Eriksen.

25-latek pozyskany przez Sunderland z Bayernu Monachium zaliczył beznadziejny debiut, bo w 79. minucie sprokurował jeszcze rzut karny, faulując Danny'ego Rose'a. Z "wapna" wynik na 4:1 ustalił natomiast Kane.

Koguty mają teraz cztery punkty przewagi nad West Hamem United i już wiadomo, że po 22. kolejce zachowają miejsce w pierwszej czwórce. W obecnej dyspozycji drużyna Mauricio Pochettino śmiało może myśleć o występach w Lidze Mistrzów.

Tottenham Hotspur - Sunderland AFC 4:1 (1:1)
0:1 - Patrick van Aanholt 40'
1:1 - Christian Eriksen 42'
2:1 - Moussa Dembele 60'
3:1 - Christian Eriksen 67'
4:1 - Harry Kane (k.) 79'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose, Eric Dier, Moussa Dembele (80' Tom Carroll), Erik Lamela (73' Josh Onomah), Dele Alli, Christian Eriksen, Harry Kane (87' Heung-Min Son).

Sunderland AFC: Jordan Pickford - Billy Jones, Wes Brown, John O'Shea, Patrick van Aanholt, Adam Johnson, Lee Cattermole (53' Jack Rodwell), Yann M'Vila, Danny Graham (59' Jan Kirchhoff), Jermain Defoe, Jeremain Lens (76' Duncan Watmore).

Żółte kartki: Lee Cattermole, Adam Johnson (Sunderland AFC).