Serie A: Przełamanie Torino, Ciro Immobile już trafia! Kamil Glik wywalczył karnego

Torino FC w ostatnich tygodniach nie wygrywało meczów ligowych, ale rundę rewanżową Serie A rozpoczęło od pokonania 4:2 Frosinone Calcio. Udział w sukcesie Byków miał Kamil Glik.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
Wydarzeniem meczu był powrót do Torino po półtora roku występów w Borussii Dortmund i Sevilla FC Ciro Immobile. Król strzelców Serie A z sezonu 2013/2014 za granicą nie błyszczał, ale w sobotę  już w 9. minucie zdobył bramkę, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Gliku. Polak był pociągany za koszulkę przez jednego z defensorów Frosinone, kiedy sposobił się do oddania strzału głową po centrze z rzutu rożnego.

Immobile miał również udział w drugiej bramce dla gospodarzy - to jego uderzenie bez trudu dobił Andrea Belotti. Dzięki drugiemu z napastników Torino już przed przerwą miało dwa gole zaliczki i ostateczne bez nerwowej końcówki sięgnęło po komplet punktów. To pierwszy triumf ekipy Giampiero Ventury od 28 listopada ubiegłego roku i zwycięstwa 2:0 nad Bologna FC.

Turyńczycy przesunęli się na 11. miejsce, a w ciągu tygodnia rozegrają zaległy pojedynek z US Sassuolo i niewykluczone, że po jego zakończeniu wskoczą do górnej połówki tabeli.

Torino FC - Frosinone Calcio 4:2 (3:1)
1:0 - Immobile (k.) 9'
1:1 - Sammarco 33'
2:1 - Belotti 37'
3:1 - Belotti 41'
3:2 - Avelar (sam.) 74'
4:2 - Benassi 82'

Torino: Ichazo - Maksimović, Glik, Moretti - Peres (76' Zappacosta), Benassi, Vives, Baselli (71' Acquah), Molinaro (66' Avelar) - Belotti, Immobile.

Frosinone: Leali - Rosi, Bertoncini (67' M. Ciofani), Ajeti, Pavlović - Sammarco, Gucher (67' Frara), Kragl (84' D. Ciofani) - Tonev, Dionisi, Soddimo.